Hayallere Kavuşmanın Yolları

05 Nisan 2016

Hayallerine kavuşmak isteyenlerin ilk adımı, isteklerini kağıda dökmek olmalıdır. Hayal ettiklerinizi, ince ayrıntısına kadar düşünmeli ve bunların hepsini yazmalısınız. Bu şekilde sadece zihninizde değil, elle tutulur bir yerde hayaliniz bulunmaktadır.
1
Ofisinizde veya evinizin ufak bir köşesinde, hayal panosu oluşturmalısınız. Her türlü hayalinizi yazıp, fotoğraflarını asabilirsiniz. Gözünüzün önünde olması sizi motive edecek ve enerjinizin tükendiği zamanlarda, gücünüzü toplamanıza yardımcı olacaktır.
2
Hayallerinize kavuşmak istiyorsanız, size ilham veren insanlarla vakit geçirmelisiniz. Çevrenizde, amacı olmayan insanlar veya hevesinizi kaçıracak insanlar bulundurmayın. Etrafınızdaki insanların, pozitif düşüncelere sahip olması size çok iyi gelecektir.
3
Hayallerinize kavuşmanın bir başka yolu, gelişmekten asla vazgeçmemektir. Yeni bilgiler öğrenmeye her daim açık olmak, kendinizi geliştirecek aktiviteler yapmak size çok faydalı gelecektir.
4
Hayallerinize kavuşmak için başkalarıyla yarış içinde olmaktan vazgeçin ve kendinize odaklanın. Diğer insanların, sizin kendi hayatınıza özenmesini sağlayın. Kimin ne yaptığı hakkında değil, hayallerinize nasıl ulaşacağınız konusunda düşünün.
5
Hayallerinize ulaşmak için zamanınızın kıymetini bilmelisiniz. Geçen zamanı bir daha geri alamayacağınızın bilincinde olmalı, ona göre değerli zaman geçirmelisiniz. Boş boş televizyon karşısında oturmanın yerine, sizi hayallerinize kavuşturacak şeylerle uğraşmalısınız.
6
Karşılaştığınız zorlukların sizi güçlendirmesine izin vermeli, hatalarınızdan ders çıkarmalısınız. Hata yaptıktan sonra kendinize kızmayın ve ders çıkarıp, bir daha yapmamaya özen gösterin.
7
Hayallerini genellikle insanlar kendilerine saklamaktadır. Bunun yerine doğru insanlarla hayallerinizi paylaşmalısınız. İleride kendinizi gördüğünüz yeri gurur duyarak anlatmalısınız.
8
Hayallerinize ulaşmak için elinizde herhangi bir şey bulunmasına gerek yok. Bir şeye başlamak için mükemmel olmak veya çok zengin olmak zorunda değilsiniz. İlk adımı atmaktan asla korkmayın.
9
Başarıya ulaşmak için hırslı olmalı ve karşınıza çıkan sorunlar karşısında pes etmemelisiniz. Kendinizi bazen yorgun hissedebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir süre çalışmanıza ara vermeli, gücünüzü toplamalısnız. Farklı şeylere yönlenmeli ve kafanızı dağıtmaya çalışmalısınız. Kendinizi iyi hissettiğiniz zaman maratona devam etmelisiniz.
10