Hayalinizde Yatan Meslekler ve Maaşları

05 Ağustos 2015

Fal Kurabiyesi Yazarı
Dünyada  fal kurabiyeleri çok büyük bir ilgi görüyor. İçinden şansınıza çıkan fal ile eğleneceksiniz. Peki kağıtlardaki o fallar başka bir yerden mi hazır mı alınıyor? Tabiki hayır. Bu iş için özel fal kurabiyecisi yazarları var. Bu fal yazarlarına yıllık 53.000$ ödeniyor.
1
Jack Daniel's Test Uzmanları
Dünyanın en popüler viskisi Jack Daniel's, kalite testi için özel test uzmanları var. Bu test uzmanlarına yıllık 37.000$ ödeniyor.
2
Sakız Testçisi
Yeni üretilen sakızlar, özel sakız test elemanları tarafından test ediliyor. Bu sakız test elemanlarına yıllık 75.000$ ödeniyor.
3
Profesyonel Uykucu
Uyku üzerine yapılan araştırmalar için profesyonel uykucular kullanılıyor. Bu uykucular ise yıllık 18.000$ kazanıyor.
4
Kondom Test Uzmanı
Kondom firmaları sürekli bir gelişim göstermekte ve bu nedenlerle de sürekli yeni bir ürün piyasaya çıkarmakta. Peki bu ürünlerin tutup tutmaması nasıl anlaşılıyor? Firmaların bünyesine bağlı olmadan çalışan kondom test uzmanları, bu kondomları deniyor. Üstelik aldıkları maaş ise bedava kondomlar.
5
Tıbbi Marijuana Testçisi
Tıp için büyük önem taşıyan marihuana profesyonel testçiler tarafından test ediliyor. Profesyonelliklerine göre de maaşları değişkenlik gösteriyor.
6
Özel Ada Bekçisi
Git gide artan özel ada sahipleri, adaları için özel bekçiler kiralıyor. Bu bekçilere ise yıllık 40.000$ ödeniyor.
7
Panda Bakıcılığı
Dünyanın en şirin hayvanlarından teki olan pandalarla hem eğlenceli dakikalar geçirip hem de para kazanmak çok güzel bir iş olmalı. Üstelik bu bakıcılığın yıllık ücreti ise 32.000$. 
8
Bilgisayar Oyunları Testçisi
Tüm dünyayı saran bilgisayar oyunlarının büyük testçileri var. Bu kişilere yıllık 49.000$ ödeniyor.
9
Kenevir Gazetecisi
Ülkemizde olamasa da kenevire dair her şeyi inceleyen özel gazeteciler var. Bu gazetecilere yıllık 44.000$ maaş ödeniyor.
10
Su Kaydırağı Testçişi
Yaz aylarında vazgeçemediğimiz havuzların bize sunduğu eğlenceli su kaydırakları için özel testçiler bulunuyor. Yeni üretilen su kaydırağının testinden görevli bu kişilere yıllık 30.000$ ödeniyor.
11
Genelev Testçisi
Genelevlerin kalitesi ile ilgili testler hazırlayıp uygulayan genelev test uzmanları bulunuyor. Bu uzmanların maaşları bölgeye bağlı olarak değişiyor.
12
Sarılmak İçin Kiralık Kişi 
Kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz? O halde kendinize bir tane sarılan kişi kiralayabilirsiniz. Fiyatı ise saatlik 40 $.
13
Disney Hayal Mühendisliği 
Çocukların sevgilisi Disney ürünleri, özel hayal mühendisleri tarafından üretiliyor. Bu mühendislerin yıllık maaşı ise 70.000$.
14