Hatay'da Gezilmesi Gereken Yerler

27 Nisan 2016

Adalı Konağı
Fransız ve genç mimar Jaques de La Boucherie, Tortue ailesine yaptırdığı köşktür. Kesinlikle bu mimari harikasını görmelisiniz.
1
Palladium Alışveriş Merkezi
Şehirde alışveriş yapmak istiyorsanız, güzel ilçesi Antakya'da bulunan Palladium Alışveriş Merkezi'ni tercih edebilirsiniz.
2
Samandağ Sahili
16 km uzunluğuna sahip olan sahildir. Sörf için çok uygun olan yeri mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz. 
3
Bakras Kalesi
Hatay ilinin, Belen ilçesine bağlı olan Ötençay köyünde bulunmaktadır. Değerli kale, Helenistik dönemden kalmaktadır. Kesinlikle görülmeli.
4
Beşikli Mağarası
Kaya mezarlarının en geniş ve en çok bilinenlerindendir. İçerisinde 12 tane mezarın bulunduğunu mağarayı görmeden Hatay'dan ayrılmayın.
5
Titus Tüneli
M.Ö 300 senesinde, limanı sel baskınlarının doldurma olasılığına karşı yapılan ve dağların delinmesi ile oluşan tüneli mutlaka görmelisiniz.
6
Harbiye Şelaleleri
Turistlerin en uğrak ve en değerli yerlerindendir. Şelaleden suyun akışını izleyebilir, serin ve kusursuz yerde zaman geçirebilirsiniz.
7
Antakya Parkı
Defne ağacının yanında çok sayıda bitki çeşitlerinin de bulunduğu parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Parkların yapımında, Fransızların çok büyük katkıları bulunmaktadır.
8
Aziz Simon Manastırı
Antakya-Samandağ arasında bulunan ve M.S 6. yüzyılda yapılmış olan manastırı görmeden şehirde ayrılmayın.
9
Habibi Neccar Cami
Roma döneminde, Pagan Tapınağı olarak kullanılan camidir. İslami mimariye uygun şekilde düzenlenen camiyi görmeden şehirden ayrılmayın.
10