Hastalıklardan Koruyan Besinler

07 Ekim 2015

Limon
Limon günlük C vitamini ihtiyacının %100'den fazlasını karşılıyor. Soğuk havaların başlamasıyla oluşan boğaz ağrılarına da iyi gelmektedir.
1
Brokoli
Günlük K vitamini ihtiyacının %100'den fazlasını ve önerilen günlük C vitamini ihtiyacının neredeyse %200'ünü karşılıyor. Bol vitamli olması ve kan yapıcı özelliğiyle kışın soğuğa karşı direncinizi arttırıyor.
2
Bitter Çikolata
Günde yaklaşık 7 gram koyu çikolata sağlıklı bireylerde kan basıncını düşürebilir. Ayrıca vücudumuzu toksinlerden korurken, hücrelerimizin zarar görmesini engelleyip yaşlanmayı geciktirirler.
3
Patates
Sindirim sistemi sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olan patates içerdiğin yüksek magnezyum sayesinde cilt sağlını olumlu yönde etkileyerek cildi güzelleştirir. Ayrıca bağışıklık sisteminin artmasına yardımcı olur.
4
Somon
Büyük Omega-3 yağ asidi kaynağı olan somon, depresyon, kanser ve kalp hastalıkları riskini düşürmektedir.
5
Ceviz
Kolestrolü dengeleyip, kalp ve damar sağlığını koruyan ceviz, çocuklarının zeka gelişimini ve kemiklerin güçlenmesine de büyük katkılar sağlıyor.
6
Avokado
Vücut dokularını yenilediği için yaşlanma karşıtı olan avokado, yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olurken kalp ve damar hastalıklarına ve kansere karşı da korur. 
7
Sarımsak
Salgın hastalıklara karşı kalkan olan sarımsak faydaları sayesinde en çok tüketilen gıda olarak biliniyor. 
8
Ispanak
Ispanak, kemik ve dişlerin yanı sıra neredeyse tüm vücudu güçlendirmektedir.
9
Baklagiller
Kış aylarında vücudumuzu hastalıklara karşı koruyan baklagiller, etten sonra en çok proteine sahip besin öğesidir.
10