Hapis Yatmış Ünlüler

29 Eylül 2015

Yılmaz Güney
1974 yılında Yumurtalık Savcısı'nı öldürme suçundan 18 yıl cezaya mahkum edilmiştir. 1981 yılının sonlarına doğru Isparta Cezaevi'nden izin almış ve geri dönmeyerek Fransa'ya sığınmıştır. 9 Eylül 1984 tarihinde Paris'te ölmüştür.
1
Doğuş
"Irza geçmek" suçundan dolayı, 1993 yılında, 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bayrampaşa Cezaevinde 4 ay yattıktan sonra, tecavüze uğrattığı Pınar Cankır ile evlenince tahliye oldu.
2
Serdar Ortaç
1999 yılında askerlikten kurtumak için yaptığı hileden dolayı, Mamak Askeri Cezaevi'nde 54 gün yatmıştır.
3
Gökhan Özen
Kuaför Mehmet Gülsüm'ün kaçırılarak dövülmesi olayına karıştığından dolayı 2 ay cezaevinde kalmıştır.
4
Cengiz İmren
2003 yılında bir çeteye yardım ve yataklık suçundan dolayı tutuklanmıştır.
5
Burhan Çaçan
1991 yılında, bir dergiye verdiği röportajında İbrahim Tatlıses'e hakaret ettiğinden dolayı, kısa bir süre Sağmalcılar Cezaevi'nde yatmıştır.
6
Haluk Levent
1997 yılında, 3 milyon dolarlık karşılıksız çek suçundan dolayı Adana E Tipi Cezaevi'ne, oradan da Metris Cezaevi'ne gönderildi. Levent, 9 ay 15 gün hapis yatmıştır.
7
Kenan Kalav
En popüler olduğu dönemlerde, uyuşturucu kaçakçılığı suçundan İspanya'da tutuklandı ve uzun süre içeride kaldı.
8
Tuğba Özay
Abdülcabbar Kibaroğlu'nun sevgilisi Akın Büyükoğlu'nu vurması için azmettirdiği için gözaltına alınmış ve Üsküdar Paşakapısı Kadın Kapalı İnfaz Kurumu'na konulmuştur.
9
Deniz Seki
Uyuşturucu kullanmak ve kullanıcılara temin etmek için bulundurmak suçundan dolayı, ünlü şarkıcı Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmiştir.
10
Afife Jale
Kokain kullandığından ve Türk kadınlarının sahneye çıkması yasaklandığı için, tekrar tekrar ceza aldı. Jale'nin ölüm sebebi de kokaindir.
11
Nuri Sesigüzel
1993 yılında, kiracısı 110 milyonluk borcunu ödemeyince Sesigüzel, kiracısını bacaklarından vurdu ve bir süre cezaevinde yattı.
12