Hangi Ülkeden Ne Hediye Getirilir?

02 Şubat 2019

Yurtdışına çıktığınız zaman ailenize veya sevdiklerinize hediye getirmek adettendir. 
1
Gittiğiniz ülkeyi simgeleyen anahtarlık ve magnet de getirilir ama bu hediyelerimize de göz atmanızda fayda vardır.
2
Çin
Çin'den geliyorsanız eğer, sevdikleriniz için porselen takımlarını tercih edebilirsiniz. Çay setleri, yemek çubuklar ve geleneksel işlemeli elbiseler de aklınızda bulunması gerekenlerden.
3
Hindistan
Hindistan, tarihi ve otantik bir ülke olduğu için hediye seçenekleriniz daha artmaktadır. En güzel Hindistan hediyesi şüphesiz ki uğurlu fillerdir. Aynalı masa ve yatak örtüleri, el yapımı olan çömlekler, baharatlar ve Hint elbiseleri de tercih edilebilir.
4
Fransa
Peynir ve şarapçılığın çok gelişmiş olduğu Fransa'dan şüphesiz en güzel hediye peynir ve şarap çeşitleridir. Fiyat olarak da gayet uygundur.
5
Tayland
Başkenti olan Bangkok'da zümrüt, yağkut ve safir gibi değerli taşların bulunduğu bir ülkedir. Bu taşlardan yapılmış aksesuarları hediye edebilirsiniz. Eşarp, bluz ve elbiselerde ipeğiyle ünlü olan Tayland'tan getirebilirsiniz.
6
İtalya
İtalya'dan cam aksesuar, kuklalar, dantel işletmeler ve antika eşyalar getirilecek en güzel hediyelerdendir. Makarna ve zeytinyağıyla ünlü olan yerden, hediye paketleri şeklinde getirebilirsiniz
7
İngiltere
İngiltere'den sevdiklerinize getirilecek hediyelerin başında, çift katlı kırmızı otobüsler, oyuncak telefon kulübeleri gelmektedir. İngiltere'nin sembollerindendir.
8
Güney Afrika
Tahta işlemeciliğin çok gelişmiş bir ülke olan Güney Afrika'dan getirilecek hediyelerin başında oyuncaklar ve mutfak eşyaları gelmektedir ve her şeyin tahtadan yapılmışını sokaklarda bulabilirsiniz. Safari kıyafet ve aksesuarlarda hediye edilebilecekler arasındadır.
9
Mısır
Firavun heykelleri, oyuncak develer, şallar, hiyeroglif yazılı aksesuarlar en güzel hediyelikler arasında. Mısırlı kadınların saç güzeliklerinin kaynağı olan özel yağ karışımlarından da baharatçılardan alabilirsiniz
10