Hangi Hastalığa Hangi Meyve İyi Gelir?

13 Mayıs 2016

Kivi : Günlük alınması gereken C Vitamininden daha fazlasını içerisinde barıldırmakradır. DNA'yı koruyucu etkisi olan meyve, aynı zamanda kan şekeri kontrolü için faydalıdır. Antioksidan özelliği ile de bilinen lezzetli meyve, kandaki yağ miktarını azaltmaktadır.
1
Kavun : Endişe ve uykusuzluğa iyi gelen kavunun, antioksidan özelliği de bulunmaktadır. Amerikan Kanser Topluluğu'nca, bağırsak ve cilt kanserine iyi geldiği açıklanmıştır.
2
İncir : Yüksek kan basıncını düşüren meyve incir, bağırsakları çalıştırma ve enerji verici özellikleri ile bilinmektedir. Lezzetli meyve, kemik yoğunluğunu da artırmaktadır.
3
Kiraz : Kolesterol ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olan lezzetli meyve, vücutta bulunan zehri temizler. Kabızlığı giderir ve vücuttan nikotin atılmasına yardımcı olmaktadır. Safra kesesi ve böbreklerde bulunan taşları ve kumları temizlemektedir. Aynı zamanda güçlü bir ağrı kesicidir.
4
Çilek : Sakinleştirici etkisi ile bilinen lezzetli meyve çilek, sigaranın etkisini de azaltmaktadır. Ağız ve deri yaralarına neden olan virüsleri öldürür, kansere yakalanma riskini azaltır. Çilek, yüksek ateşi düşürür, safra kesesi hastalıklarına çok iyi gelir ve diş eti rahatsızlıklarının önüne geçer.
5
Armut : Alçak kan basıncına, fiziksek performansa iyi gelen vitaminleri içerisinde bulundurarak, kalp ve damar sağlığı açısından çok önemlidir. Kansırzlık ve kabızlığa iyi gelerek, yüksek tansiyon hastalarına önerilir.
6
Üzüm : Kalp atışını düzenleyen lezzetli meyve, karaciğeri temizleme, sindirimi kolaylaştırma ve kansızlığı giderme yönleri ile de bilinir. Siyah üzümü, çekirdek ve kabukları ile yemelisiniz. Yüksek kaloriye sahip olan meyveyi çok fazla tüketmemeye özel gösterin.
7
Şeftali : Sindirim sistemini kolaylaştıran meyve, kalp rahatsızlıklarına iyi gelir ve kansere karşı korur. İdrar söktürücü etkisi ile de hafızalarda kalan meyve, safra kesesi ve böbreklerin iyi çalışmasını sağlar.
8
Elma : Sindirim rahatsızlıklarını önler, soğuk algınlığına iyi gelir, kolesterolü düşürür, baş ağrılarına iyi gelir, kan şekerini kontrol altında tutar, uykusuzluğa çok iyi gelir, romatizmaya iyi gelir, bağırsakta bulunan parazitlerin dökülmesine yardımcı olur ve kanı temizler.
9
Portakal : Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklardan korumaya yardımcı olan meyve, içerisinde bulunan folik asit sayesinde öksürüğü azaltır ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca, tansiyonun dengelenmesine çok yardımcı olur.
10