Hamilelikte Okunabilecek Kitaplar

28 Mayıs 2016

Anne Ben Nasıl Oldum?
Yazar : Aslı Bastıyalı
Yayınevi : Okyanus Yayınları
Alışılmışlığın dışında olan "mutlu gebelik" konusunu bir tarafa itiyor ve karanlık yanlarını inceliyor. Komik hikayelerin bulunduğu ve anne-baba adaylarının, başka gözle çevresine bakmasını sağlayacak kitaplardandır.
1
A'dan Z'ye Sağlıklı ve Bilinçli Hamilelik
Yazar : Dr. Irina Webster
Yayınevi : Geoturka
Hamilelik döneminizde bilmeniz gerekenleri, en ayrıntılı biçimde anlatan kitaptır. Rahat bir hamilelik geçirmeniz için, en önemli tüyolar, kişisel bakımlar ve cinsellikle ilgili bilgiler yer almaktadır.
2
Hamilelik Doğum ve Bebek
Yazar : Penny Simkin, April Bolding, Janelle Durham, Ann Keppler, Janet Whalley
Yayınevi : Yakamoz Yayınları
Bir milyon adetten fazla basılan ve sürekli güncellenen kapsamlı bir kitaptır. Doğum, doğum sonrası ve yenidoğan bebekler hakkında bilgiler veren kitabı mutlaka okumalı, mutlu ve sağlıklı bir dönem geçirmelisiniz.
3
Bebeğinizin İlk Yılı Rehberi
Yazar : Mayo Clinic
Yayınevi : Eksik Parça
Hamileler ve yeni doğum yapanlar için hazırlanan, güzel bilgilerin bulunduğu zengin bir kaynaktır. Sağlıklı ve doğru beslenme için öneriler ve düzenli uyku alışkanlıkları için yapılması gerekenler yer almaktadır.
4
Mahallenin En Mutlu Bebeği
Yazar : Harvey Karp
Yayınevi : Yakamoz Yayınları
Çocuk gelişimi uzmanı ve çocuk doktorunun yazarlığını yaptığı, çok mantıklı tavsiyelerin olduğu kitaptır. Ebeveylerin, hemşirelerin ve dadıların okuması gereken kitaplardandır.
5
Gebe-Loji
Yazar : Linda Geddes
Yayınevi : Kuraldışı Yayınları
Hamile kalındığı andan itibaren, her kadının aklına gelebilecek soruların cevaplarını bulacağınız kitaplardandır. Kulaktan doğma bilgilerin değil, gerçek bilgilerin bulunduğu kitabı okumanız şiddetle tavsiye edilir.
6
Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler?
Yazar : Heidi E. Murkoff, Sharon Mazel
Yayınevi : Epsilon Yayınları
Doktor seçimi, gebelik teşhisi, egzersizler, doğum seçenekleri, cinsellik ve daha çok sayıda size yardımcı olacak ve çok güzel bilgilerin yer aldığı kitaplardandır. Sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.
7
9 Ay 10 Gün Hafta Hafta Hamilelik
Yazar : Kağan Kocatepe
Yayınevi : İnkılap Kitabevi
Hamile kadınlar ve eşlerine harika bir rehber olan kitaptır. Hafta hafta hamileliği, bakım sürecini anlatan ve çok sayıda insana rehberlik eden kusursuz bir eser...
8
Anneee! Anne Oluyorum! 
Yazar : Ayşe Aydın
Yayınevi : Remzi Kitabevi
Vatan Gazetesi Anne-Çocuk yazarı Ayşe Aydın'ın yazarlığını yaptığı kitap, güldürürken düşündürüyor. Doğumu sonuna kadar anlatan kitap, ikiz hamileliği öne çıkarmaktadır.
9
Hamilelik döneminde okuyabileceğiniz en faydalı kitapları seçtik ve sizlerle buluşturduk. Hamilelik hakkında her türlü bilgiyi edinebileceğiniz kitaplardan dilediğinizi seçebilirsiniz.
10