Halsizliğe İyi Gelen Yiyecekler

22 Ekim 2015

Protein: Kaslar için gerekli enerjinin ana kaynağıdır. Ancak derisiz tavuk eti ve fasulye gibi besinler tercih edilmelidir.
1
Yoğurt: İyi ve zengin bir protein kaynağı olan yoğurt, bağışıklığı güçlendirirken kronik yorgunluğa da iyi gelebilmektedir.
2
Karbonhidrat: Kompleks karbonhidratlar vücudun öncelikli enerji kaynağıdır. 
3
Su: Günde 8 bardak su içilmelidir. Su harici bitki çayları ve meyve suları da tüketilebilir.
4
Demir: Kronik yorgunluk demir eksikliği belirtisidir. Demir bakımından zengin et, balık ve yeşil yapraklı sebzeler tüketerek yorgunluk ve halsizlik problemi engellenebilir.
5
Elma: Aşırı halsizlik ile mücadelede vücuda oldukça büyük bir enerji verir. Sürekli olarak her gün bir adet elma yemek vücudu canlandırarak uyarır.
6
Sabahları Kahvaltı Yapın: Sofrada yulaf ezmesi gibi gıdalar bulundurun. Bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içilebilir.
7
Hazır Yiyeceklerden Uzak Durun: Bu tür gıdalar kan şekerinde istenmeyen dalgalanmalara neden olur. Sonuçta ani yorgunluk ve halsizlik durumu ortaya çıkarak kişiyi rahatsız eder.
8
Protein içeren besinleri öğle yemeklerinden eksik etmeyin. Tavuk eti, balık, fasulye gibi zengin protein kaynakları tercih edilebilir.
9
Kahve geçici bir enerji verebilir. Ancak kafein etkisini kaybettikten sonra halsizlik şiddetlenir. Bu sebeple kahve kontrollü tüketilmelidir.
10