Hakkari'nin Görülmesi Gereken Yerleri

27 Nisan 2016

Seyithan Gölü
Berçelan yaylasında bulunan göl, Hakkari'nin en güzel ve kusursuz yerlerindendir. Kesinlikle görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
1
Meydan Medresesi
Şehrin merkezinde bulunan, tarihi ile dikkat çeken önemli medreselerdendir. Mutlaka görülmeli.
2
Cennet - Cehennem Vadisi
Harika manzaraya sahip olan, Türkiye'nin en güzel yerlerinden biridir. Doğal güzelliklerini görmeden şehirden ayrılmayın.
3
Şemdilli Taş Köprüsü
Seyyit Mehmet Sıddık tarafından yaptırılan, şehrin en önemli sembollerinden biridir. 19. Yüzyılın sonlarına doğru yaptırıldığı tahmin edilmektedir.
4
Cilo Bozları
Şehrin en önemli yerlerinden biri de, Buzul Dağı'nın yer aldığı noktadır. 4 mevsimin bir arada yaşandığı mağaraları görmeden Hakkari'den ayrılmayın.
5
Durankaya Yaylası
Anadolunun temiz havasını ciğerlerinize çekebileceğiniz kusursuz yerlerdendir. Doğa ile başbaşa kalacağınız yaylayı görmeden Hakkari'den ayrılmayın.
6
Ore Şelalesi
Metrelerce yükseklikten dökülen suların manzarasına bayılacaksınız. Huzur dolu şelaleyi ziyaret ederek harika zaman geçirebilirsiniz.
7
Mergan Vadisi
Yemyeşil vadinin unutulmaz doğasını keşfetmeden şehirden ayrılmayın. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz, dağların manzarasında kendinizi kaybedeceğiniz yerlerdendir.
8
Peri Bacaları
Hakkari'nin Kapadokyası olarak bilinmektedir. Yavuzlar köyünde bulunan peribacalarını mutlaka görmeli ve antik kentte gezmelisiniz.
9
Hakkari Kayak Merkezi
Merga Bütan Yaylası'nda inşa edilen, 2800 rakımlı yer, bölgenin en çok turist çeken yerlerindendir. Kayak tesisinde çok güzel ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.
10