Güzel Bir Sabaha Başlamanın Sırları

26 Ekim 2019

Bazı sabah ritüellerinin, gün içindeki çalışma verimi üzerinde etkili olduğu görünmektedir. Kişisel kontroll ve düşüncelerinizin, gün içindeki yaşamınızla yakından ilgisi vardır. İşte size en iyi güne başlamanın yolları...
1
EGZERSİZ YAPIN
Güne spor yaparak başlamak sağlık açısından çok faydalı olduğu bilinen bir gerçektir. Bunun haricinde sabah sporu, güne enerjiyle başlamanıza ve hem zihinsel hem fiziksel temponuzu yüksek tutar.
2
Eğer imkanınız varsa, yüzün. Güzel bir gün geçirmenin en iyi yoludur. İmkanınız yoksa da açık havada koşarsanız, rahatlığı hissedeceksiniz
3
PLANLAMA VE STRATEJİ
Yeni bir güne başlarken, insanlar kendi zihninde planlama yapar. Fakat bunun için biraz stratejik düşünmek gerekir.
4
Gün boyu yapılacak işleri yazın. Bunları tepeden tırnağa sırayla yapmak pek de stratejik olmamaktadır. İş yaparken, işin niteliğini göz önünde bulundurun ve ona göre bir sıralama yapın. Çok daha verimli olacaktır.
5
EN BAŞTA ZOR İŞLERİ YAPIN
Gününüze başlarken, zor işlerinizi en başta hallederseniz, günün geri kalanında rahat edersiniz. Mark Twain "Sabahları canlı bir kurbağa yiyerek başlarsanız, günün geri kalanında başınıza daha kötü bir şey gelmez" diyerek durumu özetliyor.
6
MOTİVASYON
Son dönemlerde çok sık duyduğumuz bir kelimedir. Gerçekçi olarak bakıldığı zaman, hayattan zevk almadan çalışmak gibi görünmektedir
7
Motivasyon konusunda en önemli ve unutulmaması gereken şey, bir işi sevmeden yapıyorsanız, hiçbir zaman o işte verimli olamazsınız.
8
SEVDİĞİNİZ RİTÜELLERİNİZ OLSUN
Egzersizler, yüzme, planlı çalışmakar sizi gün içinde daha dinç yapacaktır. Sabah sevdiğiniz ritüelleri yaparsanız, daha mutlu gün geçirirsiniz.
9
Bu ritüeller, sabah yapılan güzel bir kahvaltı olabilir, kahvaltı sonrası kahve içmek veya güzel bir şarkı dinlemek olabilir.
10