Güney Amerika Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

12 Aralık 2015

Teatro Colon / Buenos Aires
Mükemmel bir akustiğe sahip binanın her tarafı ayrı güzelliktedir. İç süslemelerinde kullanılan altınlar, binaya çok farklı bir hava katmaktadır. Görülmeden gidilmemesi gereken başlıca yerlerdendir.
1
Sugarloaf Mountain (Poa de Acucar) / Rio de Janeiro
Yukarıdan manzara izlemek isteyenler için harika bir öneri. Mutlaka gelinip görülmeli ve bol bol fotoğraf çektirilmeli.
2
Puetro Madero / Buenos Aires
Yeni yapılandıran bu rıhtımda lüks restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Güneş batmaya yakın gelip manzarayı izleyebilir, fotoğraf çekilebilirsiniz.
3
Recoleta / Buenos Aires
Evita'nın mezarının bulunduğu ünlü semtlerdendir. Şehirde karşılıklı uzanan tarihi binalar ve kafeler bulunmaktadır. Turistik yeri çoktur ve pahalı mağazalar bulunur.
4
Buenos Aires Latin Amerika Sanat Müzesi / Buenos Aires
Şehrin modern yapılarından biridir ve modern sanatçıların eserleri sergileniyor. Geniş kapsamlı müzedir ve ilgililerin dikkatini çekebilir. Gidilince mutlaka ziyaret edilmesi gerekir.
5
Paseo del Rosedal / Buenos Aires
Gül bahçeleri ve göl manzarasını izlemek için mükemmel bir yerdir. Huzur verici ve dinlendiricidir. Mutlaka ziyaret edin.
6
Bosques de Palermo / Buenos Aires
Sosyal sınıfın her türünden insanlarla karşılaşabileceğiniz, gezme ve koşu yapmak için çok güzel bir parktır. Güney Amerika'nın en güzel parkı sıfatını taşımaktadır.
7
Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi / Buenos Aires
Sergiler için mükemmel bir yer olan müzeyi, Buenos Aires'e gelince ziyaret etmemek olmaz. Özellikle yağmurlu bir kış gününde çok keyif alacaksınız.
8
Palermo Soho / Buenos Aires
Yürüyüş yapılacak en güzel sokaklardandır. Bol sayıda tasarım mağazaların bulunduğu bu yerde alışveriş yapabilir, kafe ve restoranlarda yemek yiyebilir, sokağın tadını çıkarabilirsiniz. Burayı görmeden şehirden ayrılmayın.
9
Basilica del Santisimo Sacramento / Buenos Aires
İç mekanı ile görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. Heykeller çok etkileyicidir. Yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız.
10
Palermo / Buenos Aires
Gezip dolaşılabilecek, insanlarla çok rahat ilişki kurabileceğiniz sıcak bir yerdir. Adeta kendi gibi bir şehirdir ve çeşitliliği çok fazladır. Görmeden şehirden ayrılmayın.
11
Catedral Metropolitana / Buenos Aires
Etkileyici bir tasarım, harika bir mimaridir. Tavanları, duvalarları ve zeminleri birbirinden güzeldir. Mutlaka gelip inceleyin.
12
Recoleta Mezarlığı / Buenos Aires
Mezarlıktan daha çok sanat eserlerin sergilendiği müzeye benzemektedir. Çok sayıda ünlü ismin mezarıyla karşılaşmanız mümkündür. Yolunuz düşerse uğrayabilirsiniz.
13
Theatro Municipal do Rio de Janeiro / Rio de Janeiro
Binanın dışı kadar içi de görülmeye değecektir. Şehrin merkezinde bulunan bu binayı görmeden geçmeyin deriz.
14
Morro da Urca / Rio de Janeiro
Şehrin yukarıdaki manzarasını izlemek isteyenler için çok güzel bir aktivitedir. Harika bir atmosferin içerisinde çok güzel dakikalar yaşayabilirsiniz. Fiyatının biraz pahalı olduğunu unutmayın.
15
Prainha Beach / Rio de Janeiro
Sörf yapanların masmavi denizi süslediği harika bir manzaradır. Yaz boyunca gidilebilir. Kış aylarında ise plaj manzarasında restoranda oturup yemek yiyebilir, içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.
16
Ipanema Beach / Rio de Janeiro
Halk plajı olmasına rağmen, gelirinin yüksek olanlarının tercih ettiği bir plajdır. İster denize girin, ister kafelerde oturup çevrenizi seyredin. Huzur bulacaksınız. Uğramadan gelmemenizi şiddetle öneririz.
17
Pedra da Gavea / Rio de Janeiro
Mükemmel şelale manzarası ile vakit geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği yerlerdendir. Maceracı bir ruhunuz varsa kesinlikle çıkmalısınız. 
18
Pedra Bonita / Rio de Janeiro
Yamaç paraşütü yapmak için en güzel yerlerdendir. Dünyanın en güzel şehirlerden birinin keyfini yukardan çıkarmak süper bir fikir değil mi? Mutlaka deneyin.
19
Grumari Beach / Rio de Janeiro
Yürüyüş yapmak, yüzmek, güzel sahil manzarası görmek ve harika fotoğraf kareleri yakalamak istiyorsanız, tek adres Grumari Beach. Rio'nun en iyi plajına sahiptir. Görülmesi gereken yerlerden biridir.
20