Güney Afrika'nın Keşfedilmesi Gereken Yerleri

19 Mayıs 2017

Ümit Burnu
Cape Town'ın en güneyinde bulunan, doğal güzelliği ile dillere destan olan ve Hollywood filmlerinde karşımıza çıkan, dünyanın doğa harikalarından biridir. Kültürlere, hayvanlara ve havaya saygılı olunan eşsiz güzelliklerden biridir. İnsanların kötü etkileyemediği yerlerden olan Ümit Burnu, insana ilham vermektedir. En güzel tatil alternatiflerinden biridir.
1
Waterfront
Cape Town, Waterfront Adderley Caddesi'nin en güzel gezilecek yerlerinden biri, Victoria & Albert Rıhtımı'dır. Sahil restoranlarında lezzetli yemekler yiyebilir, gün batımını izleyebilir, şaraplarınızı yudumlayabilir ve alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Yemek fiyatlarının çok düşük olmasına şaşıracaksınız. Kesinlikle ziyaret edilmeli...
2
Masa Dağı
"Cennetin Yeryüzüne Yansıması" şeklinde yorumlanabilecek güzellikteki yerdir. Romantik dakikalar geçirmek isteyenler, şaraplarını eşsiz manzaraya karşı yorumlayabilirler. Dilerseniz, bu güzel manzarayı teleferikle izleyebilirsiniz. Yüzünüze çarpan hafif rüzgar ile huzurunuz biraz daha artacak ve romantizminiz tamanlanacaktır.
3
Camps Bay
Okyanusta yüzerek yorgunluğunu atmak kim istemez ki... İster mükemmel suyunda zaman geçirin, isterseniz sahilinde güneşlenerek içeceğinizi yudumlayın. Sahilde bulunan restoranlarda karnınızı doyurabilir, kendinizi tekrar doğaya bırakabilirsiniz.
4
Seal Adası / Fok Adası
Tüm doğallığı ile Afrika'nın görülmesi gereken yerlerden biridir. Atlantik Okyanusu'nda bulunan adada, büyük fok kolonisi bulunmaktadır. 1658 senesinden 1991'e kadar hapishane olarak kullanılmıştır. 1963 senesinde adaya getirilen hükümlüler arasında, Nelson Mandela yer almaktaydı. 28 sene sonra özgürlüğüne kavuşmuş ve Güney Afrika Devlet Başkanlığı'nın ve Nobel Barış Ödülü'nün yolunu açmıştır. Görmeden kesinlikle ayrılmayın.
5
Groot Constantia
Güney Afrika gezinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir. Şarap üreten bağları ve şaraphaneleri ile sayısız ödül alan yegane ortamlardan biridir. Mutlaka ziyaret etmeli, şaraplarının tadına bakmalı ve satın almalısınız.
6
Soweto / Johannesburg
Cape Town'un karanlık yüzünü görebileceğiniz yerlerdendir. Gelir dağılımının yüksek olduğu bölgede, hayatın gerçeklerini görebilirsiniz. Şehrin yerlileri, evlerinin kapılarını tüm samimiyetleri ile sizlere açmaktadır. İçinizi sızlatan güzel gönüllü insanlara hayran kalacaksınız.
7
Pilanesberg Milli Parkı
Tüm gününüzü ayırabileceğiniz, en güzel yerlerdendir. İçerisinde zürafalar, aslanlar, gergedanlar ve zebralar görebilirsiniz. Fotoğrafçılar için güzel mekanlara sahiptir. Ülkenin en büyük safari alanı Kruger Park'ın, Johannesburg ile mesafesi 7 saat. İlgisi olanların ziyaret edeceği yerlerdendir.
8
Lion Park
Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Evcilleştirilmiş yavru aslan sevebilir, onlarla vakit geçirebilirsiniz. Zürafa, çita, leopar ve baboon gibi hayvanları da görebilirsiniz.
9
Lesedi Köyü
Yerli halkına bayılacağınız en güzel yerlerden biridir. Zaman ilerledikçe modernize olsa da, kabilelerin yaşam alanına girmekten çok hoşlanacaksınız. Kapıda yerel dans ile karşılanıyor, akşam yemeğine kadar eğleniyorsunuz. Unutulmayacak bir deneyim...
10