Günde 10 Lira Biriktirmenin Farklı Yolları

19 Ağustos 2015

Yatırım Yapın
Gözünüz hemen korkmasın. Yüklü miktardaki yatırımlardan bahsetmiyoruz. Forex piyasasını takip edin. Bu piyasa borsadan farklı ve küreseldir. 24 saat aktiftir ve dilerseniz aracı kurumlar size bu konuda destek verebilir.
1
Yürüyüş Yapın
Yürüyüş yapmak, hem sağlığınıza hem cebinize fayda sağlar. Özelikle büyükşehirlerde yaşıyorsanız, trafik işkencesi çekmek yerine yürüyün ve yol paranız olan 10 lira cebinize kalsın.
2
Kahvenizi Evde İçin
Dışarıda herhangi bir cafede içeceğiniz bir kahveye 10 lira ödersiniz fakat kahvenizi evde içerseniz hem paranız cebinizde kalır ve daha keyifli vakit geçirirken dinlenebilirsiniz. 
3
Yemeğinizi Evde Yiyin
Dışarıda yemek yemek hem daha pahalı hem de daha sağlıksızdır. Yemeğinizi evde yiyerek hem cüzdanınıza hem de sağlığınıza fayda sağlarsınız.
4
Sporunuzu Evde Yapın
Spor yapmak için fitness salonlarına para harcamak yerine, evde veya size en yakın sahil veya parklarda spor yapmayı deneyin. Hem daha keyifli hem de ücretsizdir. Açık havada yürüyüş yapma keyfini yaşayın.
5
Isı Yalıtımı Yaptırın
Evinize ısı yalıtımı yaptırarak yaz-kış daha karlı olursunuz. Kış aylarında soğuğun girmesini engellerken faturanızı düşürürsünüz. Bu da doğrudan cebinize kar sağlar.
6
Hobilerinizi Değerlendirin
Yaparken zevk aldığınız ürünlerden para kazanabilirsiniz. Hobilerinizi, e-ticaret sitelerine koyarak ek gelir elde edebilirsiniz
7
Faturalarınızı Azaltma Yolları Arayın
Bilinçli tüketici olun. Sularınızı ve enerji harcayan elektrikli eşyalarınızı, mutfak masraflarınızı bilinçli kullanarak faturalarınızı azaltmayı deneyin.
8
Alışveriş Tutkunuzdan Vazgeçin
Anlık mutluluk sağlayan alışveriş tutkunuzun önüne geçmeye çalışın. Araştırmalara göre, sizi gerçekten mutlu etmezken, pişman olmanıza sebebiyet veriyor.
9
Eğlence Hayatınızı Gözden Geçirin
Yeni çıkan tüm filmlere gitmek zorunda değilsiniz. Sinemaya gitmeyi kendinize ödül vermek olarak düşünün ve evde izlemek için film kiralayarak bütçenizi boşa harcamayın.
10