Google'da En Çok Aranan Araba Markaları

30 Eylül 2015

Tesla Motors
Tesla Motors, elektrikli otomobillerin üreticilerindendir. Şirket, Tesla'nın 1882 yılında tasarladığı motorları örnek alarak, kendi motorlarını bu modellere benzeterek üretmeye çalışmıştır. 
1
BMW
Münih merkezli şirket, Audi ve Mercedes Benz gibi Alman meslektaşları ile birlikte dünyanın en çok satan lüks otomobil üreticilerinden biridir. Forbes Dergisi 2012 yılında BMW'yi "Dünyanın En Saygın Şirketi" olarak tanımlamıştır.
2
Nissan
Japonya Yokohama Nishi-ku merkezli şirket, 1999 yılında Fransız otomobil üreticisi Renault ile birleşti.
3
Honda
1946 yılında kurulmuş şirket, Japonya Tokyo Minato merkezlidir. Honda dünyanın en önde gelen üretim ve alternatif enerji kaynaklarına sahiptir.
4
Subaru
1953 yılında kurulan şirket Japonya Tokyo Ebisu merkezlidir. Subaru simetrik olarak dört tekerlekten çekiş sistemini kullanan ilk şirkettir. 
5
General Motors
Detroit Michigan merkezli şirket, 1908 yılında kurulmuştur. General Motors dünya genelinde 37 ülkede 13 farklı markaya sahiptir.
6
Toyota
1937 yılında kurulmuş şirket, Japonya Aichi Toyota merkezlidir. Toyota üretim açısından, dünyanın en büyük otomobil üreticisidir. 
7
Dodge
Dodge Auburn Hills Michigan merkezli olan şirket 1900 yılında Dodge kardeşler tarafından kurulmuştur. Dodge bugün Fiat-Chrysler'in bir alt bölümü olarak üretim yapıyor. 
8
Jeep
Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri'nin askeri taşıt ihtiyacını karşılamak için yapmış olan Cipler, ilk olarak 1945 yılında siviller için üretildi. 
9
Ford
Ford markası aslında bir Amerikan simgesidir. Şirket Henry Ford tarafından 1903 yılında kurulmuştur. Ford, General Motors'tan sonra, tarihin en çok satan ABD otomobil markasıdır ve üst üste son 5 yıl en çok satan Amerikan markası olmuştur. 
10