Goji Berry'nin Faydaları

24 Temmuz 2020

Sağlıklı bir hayatın önemli belirtilerinden biri de yaşlanmanın yavaşlamasıdır. Lifli yapısı ve antioksidan özelliğinden dolayı, yaşlanma karşıtı görevi görmekte, cilt üzerine çok güzel etkiler sağlamaktadır. Cilt sorunlarını azaltmaya yardımcı olur.
1
İçerisinde barındırdıklarından dolayı, goji berry depresyon ve birçok psikolojik sorunları ile savaşmaktadır. Çin'in yaşam enerjisinin kaynaklarından biridir.
2
Goji Berry, C Vitamini deposudur. Soğuk algınlığının baş düşmanıdır ve portakaldan 3 kat fazla C Vitaminini içerisinde bulundurur.
3
İçerisinde 19 farklı ainoasit barındıran goji berry, kasların yenilenmesinde ve büyümesinde aktif rol oynamaktadır. Yağ yakmak için birebir ürünlerdendir. Kullanırken bol miktarda su içmelisiniz.
4
Uzakdoğu'nun gizemli meyvesi goji berry, sindirim sorunlarına da çok iyi gelmektedir. Mide sorunları ve gastrit gibi hastalıklara da birebir.
5
Uzak Doğu ve Asya ülkelerinde, kısırlık tedavisi için kullanılan meyvedir. Doğurganlık yetisini arttırması ile bilinmektedir.
6
Goji Berry, tip 2 diyabet ile tedavi amaçlı kullanılmaktadır. İnsülin ve şeker seviyesini düzenlemektedir.
7
Goji Berry, kolesterol seviyesini düzenlemektedir.
8
Göz sağlığı açısından, hayati önem taşımaktadır. Vitamin ve mineral açısından zengindir. Görme bozukluklarına çok iyi gelmektedir.
9
Goji berry, halsizliğe, ağrılara, sersemlik ve baş ağrısına çok iyi gelmektedir. Uykudan önce alınmaması gerekmektedir.
10