Göğüs ve Sırt Sivilcelerinden Kurtulmanın Püf Noktaları

28 Nisan 2020

Sırtımızdaki ve göğsümüzdeki sivilceler kışın çok göz önünde değildir. Özellikle yaz aylarında can sıkıcı hale gelir.
1
Giydiğiniz sırtı açık elbisenin sivilceleriniz yüzünden kötü durmasını eminiz ki kimse istemez. Bu bölgelerde çıkan sivilcelerden kurtulmak sanıldığı kadar zor değildir. İlk formül, yüzünüze gösterdiğiniz ilgiyi vücudunuza da gösterin
2
Yüzümüze her gün gereken bakımı yapıyoruz fakat sırtımız için yapmıyoruz. Sırt sivilcelerini önüne geçmek için en önemli şey temizliktir. 
3
Özellikle vücudumuzda sivilce çıkan bölgeyi her gün antibakteriyel sabunla yıkamamız gerekir. Yüzümüzü temizlemediğimiz zaman nasıl tepki veriyorsa, vücudumuzun herhangi yeri içinde geçerli bir durumdur
4
Cilt bakımının olmazsa olmazı peelingdir. Haftada en az bir kere yapmaya ihtiyaç duyarız. Çünkü yüzümüzdeki ölü deriyi atması, yüzümüzü daha güzel ve sağlıklı gösterir. Peki ya sadece yüz için mi peeling yapmalıyız?
5
Vücudumuzunda peelinge ihtiyacı vardır. Vücut için üretilmiş peelinglerle haftada iki kere sırtınızı ovarak, sırtınızda biriken kirlerden ve ölü deriden arındırmanız gerekmektedir.
6
Tercih ettiğimiz kıyafetlerin cildi havalandırması ve terlediğimizde terimizi emmesi en önemli kurallardan biridir. Ter, cildimizde bakteri oluşumuna sebep olur.
7
Kıyafet alırken, pamuklu almaya özen göstermeliyiz.
8
Spor yaparken terleriz ve bunun için kıyafetlerimizin hava alması ve pamuklu olması gerekir. Spordan hemen sonra duş almamız gerekir. Ter, vücudumuzda ne kadar az beklerse o kadar iyidir.
9
Bu adımlara dikkat ederseniz, güzel ve sivilcesiz bir vücuda sahip olduğunuzu göreceksiniz.
10