Gizli Anlamlar Yüklenen Logolar

12 Eylül 2015

Adidas
Spor malzemeleri üzerine çalışan marka, sporcuların yollarında karşılarına çıkabilecek güçlükleri temsil etmesi için bir dağı üç çizgi ile ifade eden logoyu seçmiş.
1
Fransa Bisiklet Turu
İlk olarak 1903 yılında düzenlenen bisiklet turu artık gelenekselleşmiş durumda. Logosunda ise "tour" yazısına bakarsak "R" harfinin bisikletçi, yuvarlakların tekerlek olarak tasarlandığı ve bisiklete binen birinin suretini görürüz.
2
Sony Vaio
Sony Vaio'nun logosu analog ve dijital sembollerinden ortaya çıkmış.
3
LG
LG'nin marka logosunda bulanan L harfini yukarıya doğru kaydırıp G harfi ile birleştirdiğiniz zaman ortaya bir gülen yüz çıkıyor. Biraz eskilerde kalan oyun "Pacman"a benzeyen surat mutlu müşteri portföyü düşünülerek yapılmış.
4
Vikipedi
Dünya şeklinde tasarlanan logo puzzle parçalarından oluşuyor. Puzzle'ların eksik olması ise dünyadaki bilginin bitmeyeceğini, bilginin sürekli devam edeceği anlamını taşıyor.
5
Çocuklar İçin Umut Girişimi
Afrika kıtasından yetişkin birine bakan çocuk profili böyle bir girişim için oldukça anlamlı bir tasarım olmuş.
6
Googleİnanması zor ama yeşil renkte bulunan "I" harfi isyanı simgeliyor. Ana renkte olmayan harf şirketin diğerleri gibi olmadığını gösteriyor
7
Amazon.com
Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu site, logosuna da bu anlamı yüklemiş. A ile Z arasında ki ok işareti a'dan z'ye her şey mesajı içeriyor.
8
FedEx
E ile X harfi arasında bulunan ok işaretini görebiliyor musunuz? İşte bu işaret şirketin her zaman ileriye doğru gittiği anlamını taşıyor.
9
Coca Cola
Coca Cola'nın logosuna yakından bakarsanız içerisine bir Danimarka bayrağı yerleştirilmiş olduğunu görürsünüz.
10