Giyilmemesi Gereken İç Çamaşırlar

19 Kasım 2015

Kadınların giydiği çok dar iç çamaşırları, hem kendilerini rahatsız eder hem de kötü görünmelerini sağlar. Dar iç çamaşırları, vajinada ve ciltte fazla sürtünmekten dolayı tahriş yapabilir.
1
Menapoz dönemindeki kadınlarda, vajina duvarındaki incelme sebebinden dolayı daha çok tahriş görülmektedir fakat tahriş görünmüyorsa tercih edilebilir.
2
Kadınların uzak durması gereken bir çamaşır türü de korseli iç çamaşırıdır. Sağlık açısından önerilmez çünkü bu tarz iç çamaşırlar çok sıkıdır ve sinir sıkışmasına neden olur. 
3
Sentetik kumaş ve ipek iç çamaşırlar önerilmez fakat iç çamaşırın vajinal kısmında pamuk astar var ise giyilebilir. İpek iç çamaşırlar sadece özel günlerde tercih edilmesi gerekir.
4
Bakteriyel enfeksiyona ve mantara eğilimi olan kadınlar için kesinlikle önerilmeyen bir iç çamaşırı türüdür. Tangalar, arka kısımdaki bakterileri çok rahat bir şekilde ön kısma taşır.
5
Uzmanlar, gece uyurken tamamen çıplak uyunması gerektiğini savunmaktadır. En önemlisi de menopoza giren kadınların terlememesi ve kaliteli bir uyku uyuması için önerilir.
6
İç çamaşırları, vajinal nemi emer. İç çamaşırı tercih etmeden giyilen pantolonlar, genital bölgede tahriş oluşturur. İç çamaşırı olmadan giyilen etek ve elbiselerde de nemli kalabilirsiniz.
7
Ter eğilimi olan erkekler ve kadınların, günde 2 kere iç çamaşırı değiştirilmesi önerilir. Mantarların en sevdiği yerler nemli bölgeler olduğundan dolayı, çamaşırınızı sık sık değiştirin ve yaprak ped kullanın.
8
Hidrolerjik olmayan çamaşırları tercih etmemeniz gerekir. Sürekli kaşıntı olan vajinal bölgenin sebebi, kontakt dermarirlerden oluşan tahriş de olabilir.
9
Deterjanlarınız da en büyük düşmanınız olabilir. Genital bölgenize temas edeceğinden dolayı, hipoalerjenik temizlik ürünleri kullanmanızda fayda vardır.
10