Gezilmesi Gereken Müzeler

09 Eylül 2015

Barcelona Çağdaş Sanat Müzesi
28 Kasım 1995'te ziyarete açılan müzenin mimarisi de içindeki sanat eserleri kadar dikkat çekmektedir. Müzede Joan Miro'nun resimleri de bulunmaktadır.
1
Ulusal Sanat Galerisi
Amerika'nın Washington şehrinde yer almaktadır. Müzenin koleksiyonu resim, heykel ve dekoratif sanat eserlerinden oluşmaktadır. Ayrıca müzede Holandalı ressam Johannes Vermeer'in resimleri de sergilenmektedir.
2
Georges Pompidou Merkezi
İlginç dış görünüşü ile Paris'te yer alan bir müzedir. Fransa'nın Cumhurbaşkanlığını yapan Georges Pompidou'yu onurlandırmak amacıyla müzeye onun ismi verilmiştir.
3
Louvre Müzesi
Louvre müzesi, Paris'te bulunmaktadır. 2012'de 9.7 milyon kişinin ziyaret ettiği Louvre, dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesidir. Louvre'da sergilenen en önemli eser şüphesiz ki İtalyan ressam Leonardo Da Vinci'nin Mona Lisa tablosudur.
4
Solomon R. Guggenheim Müzesi
Solomon Guggenheim müzesi New York'ta yer almaktadır. 1959'da inşaatı tamamlanan yapı ünlü mimar Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanmıştır.
5
d'Orsay Müzesi
Paris'te yer alan d'Orsay Müzesi 1800'lerin sonlarında inşaa edildi. d'Orsay'da çoğunlukla Fransız sanatına ait, 1848-1915 yıllarında arasında yaratılmış heykeller, resimler, mobilyalar ve fotoğraflar bulunmaktadır. 
6
Van Gogh Müzesi
Van Gogh Vakfı tarafından Hollanda, Amsterdam'da kurulan müzedir. Sanatçının resimlerinin yanı sıra zaman zaman eskizleri de sergilenir. 
7
Chicago Sanat Enstitüsü
Amerikan sanatı, Avrupa ve Amerikan dekorasyon sanatları, Asya sanatı ile modern ve çağdaş sanat koleksiyonları bu müzede sergilenmektedir.
8
Metropolitan Sanat Müzesi
New York'da Central Park'ın yanında yer almaktadır. Yıllık ortalama 52 milyon ziyaretçiyi ağırlayan müze aynı zamanda Amerika'nın en büyük sanat müzesi olma özelliğine de sahiptir.
9
Birleşik Krallık Müzesi
İngiltere, Londra'da yer alan müzede dünyanın her yanından getirilen seçkin eski çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonları sergilenmektedir.
10