Gençleştiren Besinler

21 Ekim 2015

Zeytinyağı : Erken yaşlalanma ve kırışıklıkların mükemmel düşmanıdır. İçerisinde bulunan doymamış yağ asitleri, hücreleri tehlikelerden korumaktadır.
1
Rezene : Kalsiyum deposu olan rezene, vücuda su depolanmasını sağlamaktadır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu otu, haftada birkaç kere sofranızda bulundurun. Ayrıca çay gibi demlenip de içilebilir.
2
Sarımsak : Kan dolaşımının hareketlenmmesini sağlayarak cildi arındırmaktadır. Bundan dolayı da cildiniz sağlıklı görünen bir renge kavuşmaktadır.
3
Avakado : Serbest radikallere içeriden etki eden bir besindir ve E vitamini açısından da zengindir.
4
Soya Filizi : Cildi doldurur ve gerginliğini sağlayan bir besindir. Unutulmamalıdır ki, vücudun doğal hormonları kadar etkilidir.
5
Yeşil Çay  : Hücreleri koruyan maddeler içermektedir. Yaşlılığın hücrelere dolmasını engellemektedir.
6
Yumurta ve Süt : "Niacin" maddesi içermektedir. B vitamini deposu olan bu besinler, hücre yenilenmesinin vazgeçilmez yiyecekleri arasındadır.
7
Elma : Şeker ve insülin cildi yaşlandırdığını bilmeyen yoktur. Elma, kan şekerini sabitler ve insülin iniş ve çıkışlarını düzenlemektedir.
8
Su : Hücrelerin ve bağların gereksinimlerini karşılayan su, hücrelerin taşınmasında ve atıkların çıkışında aktif rol oynamaktadır.
9
Tavuk : Yüksek değerde protein kaynağı olan tavuk, kolajen üretimini ve bağ dokusunda bulunan liflerin yenilenmesini sağlamaktadır.
10