Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı 10 Dizi

19 Ekim 2015

Lost

Hiçbir zaman unutulmayacak, izleyen herkesin hafızasına kazınmış efsanevi dizilerden bir tanesi de Lost. Bir yolcu uçağının düşmesiyle başlayan hikaye, bilinmez, sırlarla dolu bir adada devam eder.Her bölümde izleyiciyi başka bir gizem bekleyen dizi yayınlandığı dönemde oldukça fazla izleyici kitlesine ulaşmıştır. Finaliyle ilgili tam beklentileri karşılayamamış olsa da, herkesin bir nebze de olsa aklının bir köşesinde kalmayı başarmıştır.
1
Breaking Bad

Sadece 2 sene ömrü kaldığını ve hasta olduğunu öğrenen, işine, eşine, çocuklarına aşık bir adam..
The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın eseri olan Breaking Bad, ölümle dalga geçen, çok sade bir hayatı olan sıradan yaşam süren bir adamın hikayesini anlatıyor. Ailesiyle mutlu yaşayan biriyken kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeni olan Walter White hayatının kimyasını bir anda değiştirir.
Bundan sonra ki tek amacı çok sevdiği ailesine öldükten sonra çok yüklü bir miras bırakabilmektir. Ancak bunu kendisiyle hiç örtüşmeyen bir yöntemle çözmeye çalışır. O çok sevdiği işini denklemler üzerindeki başarısını uyuşturucu üretmek için kullanır. O andan itibaren de bambaşka bir adama dönüşür.
Breaking Bad final yapmış, geçtiğimiz günlerde ise tekrar başlayacağına dair senaryoların döndüğü izleyenlerin hala ne diziydi be diyerek bahsettiği muhteşem yapıt.
2
The Walking Dead

Son sezonunu bitiren Walking Dead izleyicilerinin bir dahaki sezonu sabırsızlıkla bekledikleri efsane olacak dizilerden bir tanesidir.
Dünyayı yaşayan ölülerin ele geçirdiğini gören, ailesini ve olabildiğince çok insanı bu cehennemden kurtarmayı hedefleyen bi şerifin hikayesini anlatıyor. The Walking Dead gerçeğe çok yakın, dramatik ve iyi yazılmış bir senaryoya sahiptir. Her hafta diğer bölümün gelmesini sabırsızlıkla bekleyeceğiniz bir dizi olan Walking Dead hala devam etmektedir.
3
Prison Break

İzleyicilerden gelen yorumlar üzerine bir oturuşta pek çok insanın 1 ve 2 sezonunu bitirdiği, insanın başından kalkamadığı final yapmış olsa da tıpkı Breaking Bad gibi önümüzdeki yıllarda tekrar çekileceği dedikodusu kulaktan kulağa dolaşan unutulmaz muhteşem dizi. İki kardeş olan ve iki kardeşten birinin hapise girmesiyle başlayan dizi, diğer kardeşin onu kurtarmak için verdiği mücadeleyi, kavgayı ve savaşı anlatıyor.
4
Game Of Thrones

İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, taht oyunları kısaca Game of Thrones... Son günlerin en popüler dizilerinden biri olan Game Of Thrones izlenme rekorları kırmaktadır. Dizide Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.
5
Spartacus
3 sezondan oluşan Spartacus da gladyatörlerin muhteşem savaşını izleyeceksiniz. Diziyi 18 yaş altının izlemesi sakıncalıdır. 300 spartalı filmini izleyip sevenlerin, mutlaka izlemesi gereken bir dizidir. Karısından ayrı düşen ve karısına ulaşmak için sürekli savaşmak zorunda olan adamın hikayesini anlatmaktadır. Sparcatus da efsane olmuş dizilerden bir tanesidir.
6
How I Met Your Mother
Dizinin bir bölümü sadece 20 dakika sürüyor ancak o 20 dakika içerisinde nasıl geçtiğini bilmediğiniz ve her bölümünde gülmekten kırılacağınız güzelliktedir. Komedi dizilerini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizidir. Dizinin konusu kısaca eşiyle nasıl tanıştığını çocuklarına anlatan adamın hikayesini anlatmaktadır. How I Met Your Mother dizisini izledikten sonra başka komedi dizilerine gülmeniz çok zor hale gelebilir.
7
Fringe
Lost'a benzerliğiyle dikkat çeken Fringe, izlenmesi gereken, siz de bağımlılık yaratacak bir diğer dizidir. Genelde Fringe'e başlayanların ilk sezonu bir gece de bitirdikleri söylenir ve her sezon bitiminde bir diğer sezonun başlangıcı iple çekilir. Eğer Fringe'ş hala izlemediyseniz hemen izlemeye koyulun. Hele ki sürekli düşünmek, acaba bu o mu, şimdi ne olacak vb. soruları bir dizi izlerken kendinize sormayı seviyorsanız işte Fringe tam size göre.
8
Dexter
Psikolojinizi zorlamak ve esrarengiz bir serüvüne yolculuk için Dexter'ı kesinlikle izlemelisiniz. Dexter tam bir psiko dizidir. Etrafında pek çok iddalı yapım bulunsa da Dexter izleyicileri ve severleri azımsanmayacak derecededir. Ruh haliniz ve psikolojinizle biraz oynamak istiyorsanız siz de bu diziye kendinizi bırakabilirsiniz.
9
The Pacific
Savaşı kazanmak mı iyi, kaybetmek mi izleyenlerin düşüncelerine göre değişecek bu sorunun cevabını siz de vermek istiyorsanız The Pacific tam size göre. Her bölüm başı askerlerin kendi sesi ve anlatımıyla giriş yapılan ve insanda farklı bir duygu oluşturup diziyi sevmenize sağlayacak nedenlerden sadece birisi olan bu ve benzeri durumlar The Pacific'e özeldir. Çetin geçen savaşı anlatan The Pacific izlenilmesi gereken dizilerden bir tanesidir.
10