Gelin Makyajı İçin Tüyolar

03 Haziran 2016

Her makyajda olduğu gibi gelin makyajında da en önemli yer gözlerdir. Gelin makyajı yapılırken göz rengine dikkat edilmelidir. Hangi rengin, hangi teknikle kullanılacağı bilinmeli ve bakışlara anlam katılmalıdır.
1
Beyaz tenli gelin adayları, bembeyaz gelinliğin içerisinde melekler gibi görünür. Kusursuz görüntüsünü tamamlayan detaylardan biri de makyajıdır. Fuşya, pembe ve toprak tonları, beyaz tenli gelin adaylarına en çok yakışan renkerdir. Baskın ve koyu renkler kesinlikle tercih edilmemeli.
2
Jennifer Anniston gibi buğday tenli olanlar, düğün makyajı konusunda çok şanslıdır. Renk seçiminde sınırsız bir denizin içindedir ve dikkat edilmesi gereken şey, saç rengine göre makyaj tercihi yapmaktır. Saç renginiz koyu ise canlı renkler, açık ise pastel tonlardaki makyaj tercih edilmelidir.
3
Esmer tenliler, düğün makyajı konusunda en şanslı olanlarıdır. Esmer ten, makyajı çok iyi gösteren harika bir cilt rengidir. Fuşya ve pembe gibi far renklerinden kaçmalı, pastel tonlardaki göz makyajı tercih edilmelidir. Açık renklerdeki fondötenlerden kaçmalısınız.
4
Hayatınızın en önemli gününde, abartıdan kesinlikle uzak durmalısınız. Düğününüzde kusursuz ve mükemmel görünmek isteyebilirsiniz ama ne olursa olsun makyajınızı, güzelliğinizin ve doğallığınızın önüne geçirmeyin.
5
Düğününüzde, yeni trend makyajları denemek yerine klasik makyajı tercih etmelisiniz. İleride çocuklarınızla beraber fotoğraflara bakarken, "Bizim dönemimizde moda bu makyajdı" dememek için modası geçmeyen ve klasik makyajı tercih etmelisiniz.
6
Beğendiğiniz ünlünün veya ekranlarda gördüğünüz insanların, makyajını size yapılmasını istemeyin. Yüz şekliniz, göz renginiz ve ten renginiz farklı olduğu için, başkasında durduğu gibi sizde durmayacaktır. Kendinizi güvendiğiniz ellere bırakın ve yüz şeklinize göre makyaj yapmasını isteyin.
7
Makyajınızda mutlaka suya dayanıklı ürünler kullanmalısınız. Düğün gecesi, duyguların daha yoğun yaşanacağı gecelerden biri olduğu için mevsim ne olursa olsun, suya dayanıklı ürünlerin kullanılmasını isteyin.
8
Düğün yerinize ve gelinliğinize uygun bir makyaj seçmelisiniz. Kır düğünde yapılan makyaj ile düğün salonunda yapılan makyaj kesinlikle aynı olmamalı. Mekana uygun olarak, renk paletini elinize alın ve tonunuzu belirleyin.
9
Gelin makyajınız, her zaman uyguladığınız makyaj tarzınızın dışına çıkmasın. Yeni şeyler denemek güzeldir ama özel günlerinizde bunları denemeyin. Alışık olmadığınız makyaj ile güzel olsanız bile kendinizi kötü hissedebilirsiniz.
10
Parlatıcı yerine ruj tercih etmelisiniz. Hem fotoğraflarda daha güzel çıkar, hem de kalıcılığı daha fazladır. Parlak görünmesini istiyorsanız, alt dudağın ortasına highlighter uygulamayı tercih edin.
11
Gelin olmadan yaklaşık bir ay önce cilt bakımını yaptırmalısınız. Cildinizin gözenekleri açılıp, savunmasız kaldığından dolayı savunmasız hale gelir ve sivilcelere sebep olur. Düğün günü kusursuz cilde sahip olmak için bir ay önce cilt bakımı yaptırmalısınız. 
12