Geleceğin En Lüks Yatları

14 Eylül 2015

Fly Cruiser
İngiliz Phil Pauley tarafından tasarlanan bu yat, sadece bir düğme ile uçan moda geçebilir. Çok lüks markadır ve oldukça şıktır.
1
Jazz Yacht
Blohm & Voss tarafından yapılan 90 metrelik gemidir. Tasarımcıı Zaha Hadid, bu dairesel yatı tasarlamıştır. Ödenmeye değecek olan fiyatı ise 38.5 Milyon dolardır.
2
Tropical Island Yacht
Lüks tasarım olan tasarım, Londra merkezli tasarım sirketi tarafından yapılmıştır. Çok lüks bir tasarımdır.
3
Futuristic Cronos Yacht
Yatı tasarlayanlar, Simone Madella ve Lorenzo Berselli isimli öğrencilerdir. Dış kısmı için yüksek kaliteli ahşaplar kullanılmıştır. Yatın yelkeni, motor ve rüzgaar arasındaki işlevi sağlamaktadır.
4
Adastra Yacht
43 metre uzunluğundaki yat, en üst düzey özelliklere sahiptir. Diğer yatlardan ayrılan özelliği ise, yakıt tasarrufudur.
5
Xhibitionist Yacht
75 metre uzunluğundaki yat, partiler ve konferanslar için kullanılabilecek olan lüks bir yattır. İçerisi tamamen akıllı gölgelendirme sistemi ile donatılmış olan, piyanodan, sergi salonuna kadar her şey olan bir yattır.
6
Oculus Yacht
E. Kevin Schopfer tarafından tasarlanan 76 metrelik bir yattır. 14 misafirin sığabileceği şekilde tasarlanan yat, 45 km hızla gitmektedir. Diğer yatlara oranla daha küçük bir yattır. 
7
Glass Haute Yacht
Bu mükemmel görselliğin yaratıcısı Lujac Desautel'dir. Cam yapısı sayesinde yatta kalan tüm insanların odasında 360 derecelik okyanus manzarası bulunmaktadır. 3 katlıdır.
8
Trilobis 65
Gelecekteki sualtı evlerine benzeyen yattır. 65.4 Milyon Dolar değeriinde bır yat olan Trilobis 65, yakıt, güneş, rüzgarla çalışan elektrik üretimi gibi özelliklere sahiptir. 
9
Floating Utupia Yacht
11 katlı bir yattır ve içerisinde perakende alışveriş merkezi, otel, kongre merkezi gibi alanlar bulunmaktadır. Yüzen bir şehirdir, 100 metrelil uzunluğu vardır ve 360 derece okyanus manzarası sunar.
10