Geleceğin Arabaları

30 Eylül 2015

Mercedes Benz BIOME
İlk olarak Los Angeles Design Challenge'de gösterime çıkan BIOME, benzersiz tasarımıyla büyük ilgi çekti. Doğal malzemelere sahip Mercedes Benz BIOME, inanılmaz hafif ama aynı zamanda bir o kadar güçlü Biofibre denilen özel malzemeden üretilmiştir.
1
Toyota iRoad
Genellikle otomobil şirketleri, bireysel araçları geleceğin araçları olarak görmektedir. Toyota'nın kendi projesi olan iRoad'da, motosikletle araba arasındaki bir boyutta ve oldukça hafif olarak tasarlanmıştır. iRoad, yoğun trafikte ve çok daha kolay park edebilme gibi kolaylıklar sağlamaktadır.
2
Kia Pop
Kia Pop, elektrikle çalışan motoruyla ve sıra dışı tasarımıyla geleceğin eşsiz arabaları arasında yer almaktadır. Aracın elektrikle çalışan motoru kentsel alanlarda seyahat için oldukça idealdir. Araç, şarj başına yaklaşık 100 kilometre gidebilmektedir.
3
Toyota Nori
2010 yılında gerçekleşen Los Angeles 2010 Auto Show'da Tasarım Yarışması'na Nori isimli araçla giren Toyata, bu aracı tamamen çevre dostu olarak tasarlamıştır. Ayrıca aracın elektrikli motoru için, yedek olarak saklamaya imkan veren güneş hücreleri de bulunmaktadır. 
4
Cadillac Aera
Lüks, güvenilir, verimli ve şık bir araba oluşturma adına tasarlanmış Cadillac Aera, ultra hafif bir tasarıma sahiptir. Ayrıca hava ile çalışan motoru sayesinde sıra dışı olan araç, 1.000'den fazla kilometre gidebilmektedir.
5
Terrafugia TF-X
Uçan arabalar, gelecekte en çok beklenen araçlardandır. Terrafugia TF-X'de dikey kalkışa izin veren yüksek güçlü pervaneler ile 500 kilometre gidebilme özelliğine sahip bir araç olarak tasarlanmıştır.
6
BMW GINA
BMW GINA, 2001 yılından bu yana gelişmekte olan ve çeşitli fuarlarda sergilenen bir araçtır. Araç, hafif metaller, alüminyum, karbon fiber gibi güçlü polimerler kullanılarak oluşturulmuştur.
7
Google Self-Driving Car
Google Self-Driving Car, bir sürücüye ihtiyaç duymadan yolda seyahat edebilen bir arabanın en ünlü örneğidir. Araçta bulunan farklı sensörler ve harita yazılımı sayesinde seyahat edilebilmektedir.
8
Chevrolet EN-V
Büyük nüfuslu, kalabalık şehirler için tasarlanan Chevrolet EN-V, gelişen teknolojileri kullanarak tasarlanmıştır. Bu küçük araba, ince tabanına rağmen mükemmel bir dengeye sahiptir.
9
F 015 Luxury in Motion
Mercedes Benz'in tasarımı olan F 015 Luxury in Motion, lüks bir şekilde tasarlanmış, son derece hafif alüminyum ve karbon elyaf takviyeli plastikten üretilmiştir. Otomobil göz izleme ve diğer kontrol teknolojilerini, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranıyla kontrol eder.
10