Geleceğe Olumlu Bakmanın Yolları

06 Haziran 2016

Geleceğe olumlu bakmak isteyenlerin ilk yapması gereken şey, düşüncelerinizi gözden geçirmektir. Düşüncelerinizin hangisinin negatif olduğunu anlamak için çabalamalısınız. Kendinizi asla kandırmamalısınız ve bahaneler bulmamalısınız. Her ne konuda olursa olsun, düşüncelerinizi tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz.
1
İleriki hayatınız hakkında pozitif düşünmek istiyorsanız, negatif düşüncelerinizi bir kenara bırakın ve yeni bir başlangıç yapın. Olumsuz düüşüncelere devam ettiğiniz sürece, şanssızlıklar peşinizi bırakmayacaktır.
2
Hayata olumlu bakmanın güzel yollarından biri de yaratıcılıktır. Kendinizi kötü ve işe yaramaz hissettiğiniz anda yaratıcılığınızı ortaya koyun. Enstrüman çalabilir, dikiş nakış işleri ile uğraşabilir, bahçe düzenlemesi yapabilirsiniz. Gücünüzü hissettiğiniz anda, geleceğiniz hakkında olumlu düşünmeye başlayacaksınız.
3
İnsanların olumsuz düşüncelerinin altında yatan şeyin çoğu, korkularıdır. Korkularımızla yüzleşmekten korkarız ve görmezden gelmeye çalışırız. Yapılması gereken şey, korkuların farkına vararak üzerine gitme cesaretini göstermektir.
4
Geleceğinize olumlu bakmanızı sağlayacak motivaston kaynakları bulursanız, negatif düşüncelerden biraz kopabilirsiniz. Sizi mutlu edecek, yanınızda olduğu zaman güç alacak şeyleri çok yakınınızda bulundurmalsınız. Hayata teşvik edici kitapları da başucunuzdan ayırmamaya çalışın. Mücadele etmekten yorulduğunuz zaman, sevdiklerinizle konuşabilirsiniz.
5
Sevdiklerinizle zaman geçirmek, onlara zamanınızı ayırmak hayata olumlu bakmak için önemli sebeplerden biridir. Kendinizi en iyi siz tanıdığınız için neyin iyi geldiğini çok iyi bilirsiniz. Kendinize ufak ufak notlar yazın ve güçlü biri olduğunuzdan bahsedin. Bu size çok iyi ilham kaynağı olacaktır.
6
Daha umutlu ve güvenli yarınlara kavuşmak istiyorsanız, yapmaktan çekindiğiniz şeylerin üzerine gitmelisiniz. Dünyanın sonu olmadığını ve şansınızın bir kere denenmesi gerektiğini düşünmelisiniz. Kendinizi asla kısıtlamayın ve sizi kısıtlayanların ne olduğunu bularak üzerine gidin.
7
İnsanların mutlaka keşfedilmemiş yetekleri vardır. Yeteneğinizin hangi alanda olduğunu düşünmeli ve yeni şeyler ortaya çıkarmanın duygusunu yaşamalısınız. Hayatınıza ne kadar iyi geldiğini görmemek mümkün değil.
8
Kendiniz için mutlaka yeni başlangıçlar yapmalısınız. Geleceğe dair düşüncelerinizi, olumlu şekilde sonuçlandırmak istiyorsanız çevrenizdeki kara bulutlardan kurtulun ve onların yerine pofuduk pembe bulutlar koyun. Tüm tahlihsizliklerden kurtulabilirsiniz.
9
Hangi konu ile ilgili olursa olsun, olumsuz düşünceleriniz varsa, arkasında saklı sebepleri görmeye çalışmalısınız. Mutsuz giden hayatınız varsa gereğini yapın ve durumun altındaki sebebi arayın. Düşüncelerinizi tekrar tekrar gözden geçirmenizde fayda var.
10