Gaziantep'te Görülmesi Gereken Yerler

26 Nisan 2016

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi
Tüm dünyada ilgi gören müze, 2011 yılında kapılarını açmıştır. Yüzlerce farklı eserlerin bulunduğu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
1
Rumkale
Kusursuz güzelliğin ortasında kurulan tarihi kent olan Rumkale'yi görmeden Gaziantep'ten ayrılmayın. Yaklaşık 1 gününüzü ayırmalı ve ulaşımınızı Halfeti üzerinden yapmalısınız.
2
Zincirli Bedesten
17. yüzyıl yapımı olan şehrin en eski çarşısı, günümüze kadar uzanmakta ve misafirlere ev sahipliği yapmaktadr. El emeği ürünlere ilgisi olanların, hayran kalacağı yerlerden biridir.
3
Medusa Arkeolojik Cam Eserler Müzesi
Gaziantep'in en önemli kültür ve sanat merkezlerindendir. Ülkemizde, ilk özel cam eserlerin sergilendiği müze olarak gündeme gelen yeri mutlaka görmeli, işçiliğini incelemelisiniz.
4
Gaziantep Kalesi
Şehrin en önemli simgelerinden olan kalenin tarihi, M.Ö 3600'lü yıllara dayanmaktadır. Kalenin içerisinde, Kurtuluş Savaşı'ndaki mücadelenin izlerini taşıyan eşyaların sergilendiği müze bulunmaktadır. Kesinlikle ziyaret edilmeli.
5
Gaziantep Hayvanat Bahçesi
1000 dönümlük alan üzerinde kurulmuş olan, Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük hayvanat bahçesidir. Çocuklarınızla unutulmaz zaman geçiceğiniz yerlerdendir. Mutlaka gelinmeli.
6
Tahmis Kahvesi
Türkiye'nin en lezzetli kahvelerinin sunulduğu yerlerden biridir. 500 yıllık deneyimi ile gidenleri büyülemektedir. Mutlaka uğranmalı ve lezzetlerinin tadına bakmalısınız.
7
Emine Göğüş Mutfak Müzesi
Mutfağı ile ünlü olan Gaziantep'in, kültürünün sergilendiği müzelerdendir. Çok sayıda turiste kapılarını açan müzeye bayılacaksınız.
8
Ömeriye Cami
Şehrin en eski camisi olma özelliğini taşımaktadır. Caminin, Emevi Halifesi Ömer Bin Abdülaziz tarafından yaptırıldığı tahmin ediliyor.
9
Bakırcılar Çarşısı
Kaliteli malzemelerden yapılan, aradığınız eşyaları bulabileceğiniz kusursuz bir çarşıdır. Evinize eşya alabilir, sevdiklerinize hediyelik götürebilirsiniz.
10