Frankfurt'ta Gezip Görmeniz Gereken Yerler

29 Ocak 2016

Staedal Museum / Frankfurt
Aklınıza gelen tüm ressamların eserlerinin bulunduğu, inanılmaz güzellikteki müzelerdendir. Çocuklarınız ile zaman geçirebileceğiniz, gezerken bilgi sahibi olabileceğiniz yeri mutlaka görmelisiniz.
1
Palmengarten / Frankfurt
Doğa ile buluşmak isteyenlerin, kesinlikle uğraması gereken yerlerdendir. Dünyanın her yerinden gelen bitki ve çiçeklerin bulunduğu yeri görmeden, Frankfurt'tan ayrılmayın.
2
Frankfurter Romer / Frankfurt
Yapıları ile insanlara huzur veren mimariye sahip bir bölgedir. Tarihi mekanı mutlaka görmeli, çevresini gezmeli ve hediyelik eşya dükkanlarında alışveriş yapmalısınız.
3
Museumsufer / Frakfurt
Romantik ve güzel yürüyüş yolu olan, nehir kenarındaki kusursuz bir yerdir. Alışveriş yapabilir, dinlenebilir, canlı amosferine uyum sağlayabilirsiniz. Mutlaka görmelisiniz.
4
Senckenberg Natural History Museum / Frankfurt
Avrupa'nın en önemli doğa tarihi müzesidir. Dinozora kadar çok sayıda hayvanın koleksiyonlarının bulunduğu değerli bir müzedir. Çocuğunuz ile unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz.
5
Cathedral of St. Bartholomew / Frankfurt
Mimarisi ile dikkatleri çeken, heykeller ve tabloların bulunduğu bir kilisedir. Frankfurt'a gelince kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.
6
Eiserner Steg / Frankfurt
Nehir manzaralı köprünün manzarasını görmeli, şehrin tadını çıkarmalısınız. Eğlenceli ve dinlendirici yapıya sahip olan bu yerin keyfine varmadan, ayrılmayın.
7
Mainkai Street / Frankfurt
Şehrin güzel manzaraya sahip olan, özel yerlerindendir. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel olan ve kusursuz nehir manzarasının olduğu yerde ister gezin, isterseniz spor yapın.
8
Commerzbank-Arena / Frankfurt
Büyük, temiz ve bakımlı olan kusursuz stadyumlardandır. Tesiste çok sayıda oturacak yer mevcuttur ve aileniz ile rahatça ziyarete gelebilirsiniz. Harika bir deneyim...
9
Frankfurt am Main Hauptbahnhof / Frankfurt
Gelişmiş, çok güzel tarihi bir yapıdır. Birçok şehre ulaşımın olduğu, restoranların ve hediyelik eşyaların bulunduğu güzel bir yerdir. Mutlaka görülmeli...
10
German Film Museum / Frankfurt
Alman Film Müzesi, ziyaret etmek için kusursuz yerlerdendir. Her yaş için uygun olan, görülmeye değer sergilerini ziyaret etmeli, sinema tarihini yakından öğrenmelisiniz.
11
Kleine Markthalle Frankfurt / Frankfurt
Renkli ve güze bir atmosfere sahip, fiyatları biraz yüksek olan pazardır. Şaraptan sucuğa kadar, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, kusursuz yerlerdendir.
12
Frankfurt Zoo / Frankfurt
Avrupa'nın en güzel hayvanat bahçesidir. İyi koşullarda barınan hayvanlar arasında gezmeye bayılacaksınız. Çocuklar ve yetişkinler için en güzel önerilerden biri olacaktır.
13
The Hauptwache / Frankfurt
Geniş ve güzel bir meydandır. Çok sayıda mağazanın bulunduğu caddede alışveriş yapabilir, kafelerinde zaman geçirebilirsiniz.
14
Goethe House / Frankfurt
Şehirde görülmesi gereken en önemli eserlerdendir. Yazarın ilham kaynağını görebileceğiniz, aile yapısı ile ilgili bilgi alabileceğiniz, kısacası merak edilen her şeyi bulabileceğiniz yerlerdendir.
15
Berger Street / Frankfurt
Şehrin en güzel sokaklarından biridir. Kafe ve restoranların çok sayıda olduğu, alışveriş yapabileceğiniz yerlerin olduğu yerlerdendir. Kesinlikle gelinmeli...
16
Gerechtigkeitsbrunnen / Frankfurt
Çok güzel restore edilmiş tarihi bir alandır. Binaları görebilir, ziyaret edebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Etkileyici bu atmosferin, akşam saatlerindeki görüntüsünü kaçırmayın.
17
Sachsenhausen / Frankfurt
Loş ışıklar ile aydınlatılan sokakları gezmeli, otantik yemeklerinden yemeli, ilginç yapılarını incelemelisiniz. Deneyimi yaşamadan ayrılmayın.
18
MyZeil / Frankfurt
Sizi geleceğe götürecek, harika bir alışveriş merkezidir. Modern mimari harikası olan yerde alışveriş yapabilir, yemek yiyebilirsiniz.
19
Dialog Museum / Frankfurt
Çocuklar için uygun olan, bilgilendirici ve eğitici bir müzedir. Dokunarak, basarak ve işiterek iletişim kurabileceğiniz, iletişim tarihi hakkında bilgi alabileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka uğramalısınız...
20
Chinese Garden / Frankfurt
Frankfurt'ta, şehrin tam göbeğinde huzur bulacağınız, dinlendirici atmosfere sahip olan yerlerdendir. Aileniz ile beraber gelip, huzur dolu atmosferinde zaman geçirebilirsiniz.
21
St. Paul's Church (Paulskirche) / Frankfurt
Şehirdeki farklı atmosfere sahip olan kiliselerdendir. Frankfurt simgelerinden biri olan ve tarihi yapısıyla dikkat çeken yeri mutlaka görmeli, zaman geçirmelisiniz.
22
Liebighaus / Frankfurt
İlginç ve etkileyici heykellerin bulunduğu bir koleksiyondur. Frankfurt'taki ufak ama görülmesi gereken yerlerlendir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
23
Schirn Kunsthalle / Frankfurt
Birçok serginin bulunduğu, en güzel sanat müzelerindendir. Çevresini gezebilir, restoranlarında zaman geçirebilirsiniz. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
24
Museum fur Post und Kommunakation / Frankfurt
Görülmesi gereken en güzel müzelerdendir. İçerisinde eski telefonların, televizyonların ve daha birçok şeyin bulunduğu müzede gezmek çok hoşunuza gidecektir. Çocuklarınız ile beraber unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
25
Galeria Kaufhof An der Hauptwache / Frankfurt
Tüm alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Aileniz ile beraber gezebileceğiniz yerlerdendir.
26
Museum of Modern Art / Frankfurt
Farklı koleksiyonların, resimlerin, heykellerin ve fotoğrafların bulunduğu bir müzedir. Kesinlikle görülmesi ve zaman geçirilmesi gereken büyüleyici bir yapıdır.
27
Zeilgalerie / Frankfurt
Gün boyunca gezseniz bile sıkılmayacağınız alşveriş merkezidir. Cam kaplamalı binası ile ihtişamlı yapıya sahip olan yeri görmeli, mümkünse alışveriş yapmalısınız.
28
Commerzbank / Frankfurt
Frankfurt'un kalbinde bulunan, harika bir mimariye sahip binadır. Yüksek kuleyi görmeli, fotoğraflarını çekmelisiniz.
29
Klassikstadt / Frankfurt
Araba tutkunlarının kaçırmaması gereken yerlerdendir. Kusursuz bir koleksiyonu bulunan ve her yaş için görülmesi uygun olan, satılık arabaların da bulunduğu yeri çok seveceksiniz.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30