Floransa'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

30 Aralık 2015

Piazzale Michelangelo / Floransa
Floransa'ya yukarıdan bakılarak, fotoğraflar çekebileceğiniz rüya gibi yerdir. Gezmek için bolca zaman ayırın, yoksa güzelliğine doyamazsınız.
1
Signoria Meydanı / Floransa
Meydanda bulunan yapılar ve heykeller gerçektten baş döndürücü güzelliktedir. Meydandaki bir kafeye oturun ve kahvenizi yudumlarken çevrenizi ve heykelleri inceleyin. 
2
Floransa Karedrali / Floransa
Gördüğüz anca dış mimarisi ile sizi büyüleyecek olan devasa kiliselerdendir. İçeriye girdiğiniz zaman daha da güzelleşmektedir. Dar bir yoldan, merdivenlerden çıkarak zirveye ulaşın ve şehri bir de buradan izleyin.
3
Galleria dell'Accademia / Floransa
Rönesans sanatçılarının yapıtları ile kendinizi kaybedeceğiniz müzelerdendir. Büyüleyici Davud heykelini ve daha birçok heykeli görebileceğiniz yerdir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
4
Piazza del Duomo / Floransa
Ziyaret edilmesi gereken, önemli yapıların da bulunduğu meydanlardandır. Alışveriş yapılacak dükkanlar, yemek yenilecek restoranlar ve kahve içilecek kafeler bulmakta zorlanmayacaksınız. Duomo'nun zirvesinden şehri izleyebilirsiniz.
5
Uffizi Galerisi / Floransa
Görebileceğiniz en güzel galerilerdendir. Ünlü ressamların eserlerini inceleyip, üst katındaki kafede kahvenizi yudumlarken, size şehrin harika manzarası eşlik edecektir.
6
Basilica San Miniato al Monte / Floransa
Şehirde gidilmesi gereken yerlerdendir. Tarihe ilginiz var ise heykellerle dolu mimari harikasını görmeden şehirden ayrılmayın.
7
Cupola del Brunelleschi / Floransa
Şehirde görülecek en güzel ve hayranlık uyandıcı yerlerdendir. Kubbesinin üzerinden şehir manzarasını izleyebilir, akşam saatlerinde meydanda oluşan hareketliliğe uyum sağlayabilirsiniz.
8
Basilica di Santa Croce / Floransa
Şehir merkezine yakın olan ve görülmesi gereken bir kilisedir. Ön cephesindeki mimarisi ve bahçesindeki heykelleri ile incelemeniz gereken yerlerdendir.
9
Giotto's Bell Tower / Floransa
Şehrin en iyi mimarilerinden biri olan kuleyi mutlaka görmelisiniz ve tepesine çıkmalısınız. Floransa'yı en güzel şekilde izlemek, fotoğraflarını çekmek isteyenlerin kesinlikle çıkması gerekir.
10
Centro Storico / Floransa
Şehir merkezinde yer alan ve tarihe ilgisi olanların görmeei gereken, rönesansı tekrar yaşatacak bir yerdir. Bahar aylarının en iyi şehirlerindendir.
11
Palazzo Vecchio / Floransa
Floransa'da mutlaka görülmesi gereken bir diğer yerdir. Kulesine çıkmayı ve fotoğraf çekmeyi unutmayın. Merdivenler gözünüzü korkutmasın.
12
Museo Nazionale del Bargello / Floransa
Eski zamanlarda hapishane kullanılan bir yapıdır. Sonraki yıllarda belediye binası olarak kullanılan tarihi binanın mutlaka görülmesi gerekir.
13
TestDriveFirenze / Floransa
Mükemmel arabalarda unutulmaz deneyim yaşamak istemez misiniz? Şehri ziyaret edenlerin kesinlikle yaşaması gereken bir heyecandır. Önemle tavsiye edilir.
14
Museo di San Marco / Floransa
Sanat tutkunlarının görmek isteyeceği yerlerdendir. Geçmiş yüzyıllara ait koleksiyonların bulunduğu, her odasında farklı duvarlarla karşılaşağınız harika yerlerdendir.
15
Baptistery of San Giovanni (Battistero) /Floransa
Giovanni meydanında bulunan, güzel mimarisi ile dikkatleri çeken bir yapıdır. İçeriye girince binanın ihtişamını o şekilde anlıyorsunuz. Uğramayı unutmayın.
16
Perseus Statue / Florasnsa
Açık hava müzesi ve görenleri büyüleyen yapıya sahip olan bir yerdir. Perseus'un Medusa'nın kafasını kestiğinin sembolü olan heykel de burada bulunmaktadır. Mutlaka görmelisiniz.
17
Ponte Vecchio / Floransa
Şehri ikiye ayıran Arno nehrinin üzerinde yer alan bir köprüdür. Gece ışıklandırmaları ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Köprünün üzerindeki binaların çoğu, kuyumcu dükkanıdır. Kesinlikle görülmelidir.
18
Loggia dei Lanzi / Floransa
Etkileyici heykellerin bulunduğu ve mutlaka gezi listenizde olması gereken yerlerden biridir. Antikaları ve Rönesans sanat galerisini de görmeniz mümkündür.
19
Mercato Centrale / Floransa
Küçük bir mola vermek için harika bir yerdir. Zemin katında istediğiniz malzemeleri ve yiyecekleri alabilirsiniz. Birinci katında ise istediğiniz yiyecekleri yiyebilir, keyfinize bakabilirsiniz.
20