Fas'ta Gezip Görmeniz Gereken Yerler

21 Ocak 2016

Merzouga Desert / Merzouga
Unutulmayacak bir çöl deneyimi yaşamak isteyenlerin, uğraması gereken yerlerdendir. Rüzgarın yuvarladığı kum tanecileri ve çöl manzarası gerçekten huzur verici... Hem gün batımını, hem de gün doğumunu mutlaka izlemelisiniz.
1
Jardin Majorelle / Marakeş
Renk renk bitkilerin ve çiçeklerin bulunduğu, harika bir kaktüs bahçesidir. Mutlaka görülmeli ve frasız modacı tarafından düzenlenen bahçe gezilmelidir.
2
II. Hasan Camii / Kazablanka
Dış ve iç mimarisi ile görenler etkileyen bir camidir. İlk dışardan bakıldığında bir kiliseyi andıran cami, mimarı Fransız olduğu için bu şekilde yansıması da olasılıklar arasındadır.
3
Morocco Active Adventures / Marakeş
Baştan sona kadar çok eğleneceğiniz bir aktivitedir. Mükemmel manzaraya eşlik eden develer ve sıcak kanlı ,eğlenceli insanları ile harika zaman geçirebilirsiniz.
4
Chefchaouen Old City / Chefchaouen 
Çarpıcı manzarası, mavi-beyaz binaları ile muhteşem bir şehirdir. Çevresindeki restoranlara uğrayıp, dükkalarına bakabilirsiniz.
5
Ali bin Yusuf Medresesi / Marakeş
Etkileyici mimariye sahip iyi korunmuş bir medresedir. Çatısı, sedir ağacından yapılmıştır ve seramikleri göz alıcıdır. Görülmesi gereken en önemli yerlerdendir.
6
Medina of Fez / Fes
Dar ve kalabalık sokaklarda yürümekte zorlanabilirsiniz ama unutamayacağınız bir gün geçireceksiniz. Yüksek duvarların arasındaki evleri çok seveceksiniz.
7
Kasbah of Ait Ben Hassou / Ait Ben Haddou
Doğal çevresine ve yapısına bayılacağınız bir mekandır. Eski köy evlerinin yerini, artık hediyelik eşya dükkanlaı almıştır. Mutlaka gezilmesi gerekir.
8
Merzouga Dunes / Merzouga
Kendinizi rüyada gibi hissedeceğiniz, inanılmaz güzel yerlerden biridir. Gün batımını mutlaka izlemeli ve şarap içmelisiniz.
9
Suvayr / Essaouira
Dünyanın en güzel ve huzurlu yerlerindendir. Lezzetli restoralarında yemek yiyebilir, çevresinde dolaşabilirsiniz. Mükemmel bir yer...
10
Mount Toubkal / Imlil
Unutmayacağınız bir deneyim için tercih edebilirsiniz. Zorlu yollarda yürüyüş sevenler için, harika bir tercih olacaktır.
11
Maison de la Phptographie / Marakeş
Kesinlikle görülmeye değer çok güzel bir yer. Kartpostalların bulunduğu, satın alınabilecek imkanların olduğu yerlerden biridir. Farklı deneyim yaşamak isteyenler tercih edebilir.
12
Legzira Beach / Sidi Ifni
Kemerlerin oluşturduğu çok güzel bir manzaradır. Görebileceğiniz en güzel manzaralardan biridir. Kesinlikle büyüleneceksiniz.
13
Medine / Chefchaouen
Şehrin gezilmesi gereken en güzel yerlerindendir. Yardımsever insanları, manzarası, restoranları ve binaları ile dikkatleri çekmektedir. 
14
Marakeş / Marakeş 
Fas'a gidilip de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Ağaçların tepesindeki keçileri görülmeli, lezzetli mutfağı kesinlikle tadılmalıdır.
15
Suvayr Surları /Essaouira
Kültür dolu, surların içerisindeki eski şehirdir. Kendinizi Osmanlı sokakarında geziyor gibi hissedeceğiniz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli.
16
Gorges du Dades / Boumaibe Dades
Kesinlikle ziyaret edilmesi gereken, etkileyici yerlerden biridir. Fas'ın gerçek güzelliklerini, doğal ortamlarda bulmak isteyenler mutlaka gelmeli.
17
Ouzoud Falls / Ouzoud
Görülmeden ayrılmaması gereken yerlerdendir. Şelalesinin harika manzarasında yemek yiyebilir, tekneyle gezebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz.
18
Kasbah Amridil / Skoura
Görülmeye değer tarihi dokusu ve manzarasında unutulmaz zaman geçirebilir, bilgi alabilirsiniz. Mutlaka uğrayın.
19
Jemaa el Fna Meydanı / Marakeş
Marakeş'in kalbi olan bir meydandır. Dans edenler, yiyecek satanlar ve kalabalığı ile görenlere enerji katan meydandır. Mutlaka görülmeli.
20