Farklı Düğün Törenleri

24 Kasım 2015

Düğün törenini bulutlar arasında yapmak kim istemez ki? Gökyüzünde evlenmek isteyenler, sıcak hava balonlarında nikah yapmaktadır. Bazı organizasyon firmaları, bu fikri daha öncelerde düşünmüş ve bazı yerlerde bu organizasyonu yapmışlardır. Genelde yapılan yerler Sonoran Çölü, Albuquerque'nın Sandia Dağları ve Nevada'nın Carson Vadisidir. Türkiye içerisinde ise yapılan yerler Kapadokya, Göreme ve İzmir.
1
Nepalli bir çift birkaç sene önce Everest'in tepesinde düğün yaptı ve nikah töreni sadece 10 dakika sürmüştür. Deneyimli dağcıların bu farklı düğünü gibi siz de bu şekilde evlenebilir, unutulmaz bir düğün yapabilirsiniz.
2
En farklı düğün fikirlerinden biri de su altı düğünleridir. Denize aşık olanlar için mükemmel bir öneridir. En güzel yapılacak yerler ise Avustralya, Bali, Hawaii, Cayman Adaları, Mauritius ve Taylan'dır. Balıklar düğününüze şahitlik edecek, yosunlar ise süsleyecektir. Ne kadar güzel değil mi? Türkiye içinde Ege Denizi'nin keşfedilmeyen yerlerinde hayatınızı birleştirebilirsiniz.
3
Yer çekiminin hiç olamadığı ortamda evlenmek de farklı ve güzel fikirlerden... Ayaklarınız mecazi olarak değil, gerçekten yerden kesilecek. Şimdilerde böyle organizasyonu yapan şirketler de vardır.
4
Hayran olduğunuz bir kahramanız mutlaka olmuştur. Batman, Örümcek Adam, Pamuk Prenses gibi kahramanların düğününüzde bulunmasını isteyenler için organizasyonlar başlamıştır. Düğününüze şahitlik eden kahramanlarınız dikkat çekecektir. Tek dikkat edilmesi gereken şey, hayatınızı birleştireceğiniz insan ile aynı karakterleri sevmeniz gerekir.
5
İlk duyanlara saçma gelecek bir fikir daha Bungee Jumping düğünüdür. Çılgın çiftlerin, ayakların yerden keserek hayatlarını birleştireceği bir önerimizdir. Belçika'da 2008 yılında Bungee Jumping düğünü ile evlendiler.
6
Mistik bir düğün töreni isteyenlerin tercihi Perili Köşkte evlenmektir. Tüylerinizi diken diken eden bir fikir ama dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İngiltere'de bulunan Tutbury Kalesi, dünyanın ünlü perili köşklerindendir.
7
Çok uzaklara gidip evlenmek isteyenlere önerimiz, dünyanın öbür ucu olan Antartika'dır. Cape Town, Güney Afrika ve Şili'de tercih edilebilir. Antartika'nın buzullarının üzerinde, 2007 yılında araştırmacı bir çift hayatlarını birleştirdi. Aşklarının ateşine güvenenlerin seçimi olabilir...
8
Düğünler arasındaki en romantik fikirde ağaç ev düğünüdür. Çocukluktan beri merakınız var ise güzel bir fikir olabilir. En iyi önerimiz de Washington'da olan TreeHouse Point'tir. 
9
Bu kadarı olmaz diyeceğiniz bir düğün töreni de Mc Donalds'da gerçekleşen düğün organizasyonudur. Hong Kong'da Mc Donalds'da düğününü yaptı ve düğün paketlerini ve farklı yiyecekler sunarak hizmet vermiştir.
10