Facebook'un Bilinmeyen Gerçekleri

08 Eylül 2015

Facebook, hayatımıza ne zaman girdiyse biz o zaman interneti arar olduk. Bu nedenle de Facebook hepimizin üzerinde kısa sürede büyük bir bağımlılık yarattı. Bu bağımlılığı daha da güçlendirmek için Facebook büyük yollar kat ederek bugünlere kadar geldi. Onca rakiplerinin arasından yine sivrilmeyi başaran Facebook hakkında bilinmeyen gerçekleri sizlerle paylaşıyoruz.
1
Mark Zuckerberg'in sınıf arkadaşı Andrew McCollum, Alpachino'nun yüzünü Facebook'un ilk yüzü olarak tasarladı.
2
Facebook'ta yaşananlar çok çabuk gerçek hayata indirgenebiliyor çünkü Facebook'ta arkadaşlıktan çıkarma olayı gerçek hayatta büyük problemler yaratır.
3
Hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelen Facebook, evlilikleri de etkilemeye başladı. Şu ana kadar yaşanan boşanmaların 3'te 1'i Facebook yüzünden oldu. 
4
Facebook'un büyük bir bağımlılık etkisi yaptığı daha önceleri sürekli söyleniyordu. Yapılan araştırmalara da bunu doğrular nitelikte. Facebook kullanıcılarının %67'si her gün düzenli olarak kendi hesaplarına girip geziniyor.
5
Facebook, tanınmayan kişilere yapılan tacizleri engellemek için ilginç bir önlem aldı. Ortak arkadaşı olmayan kişilere mesaj atabilmeniz için ücretlendirme getirdi. Bu yöntem yeni bir para kazanma yöntemi mi yoksa tacizi caydırıcı bir yöntem mi bilmiyoruz.
6
Facebook, siz çıkış yapsanız bile sizin yerinize beğendiğiniz sayfaları gezmeye devam eder.
7
Son zamanlarda Facebook'a en çok rağbet eden kişiler hayat kadınları oldu.
8
Facebook hacklemek artık günlük rutin bir hal almaya başladı çünkü günlük 600.000 adres hacklenmeye çalışılıyor.
9
Facebook'un babası Mark Zuckerberg, renk körü olduğu için Facebook'un temel rengi mavidir.
10
Facebook URL'sinin sonuna /4 eklerseniz, Mark Zuckerberg'in sayfasına ulaşabilirsiniz.
11