Evinizin Anında Havasını Değiştirecek Öneriler

22 Eylül 2020

Kim istemez ki yaşadığı yerin güzel olmasını... Bunun için her zaman farklı dekorasyon fikirleri araştırırken iç mimarlara danışırız. Bunlar biraz masraflıdır. İşte size yaşama alanlarınızı çok daha şık göstermek için ufak tefek tüyolar!
1
Dekorasyonda en önemli şey, parçaların uyumudur. Çok fazla renkten oluşmayan bir ortam yaratın. Belli başlı renklere yoğunlaşmışsanız ise mekanınıza ufak renkli gözü okşayan bir ortam yaratabilirsiniz.
2
Evi en şık gösteren detayların başında gelir. Kendi tarzınızı evinizde yansıtarak romantik veya spor şık tarzı perdeler seçebilirsiniz. Perdelerinizi seçerken en önemli kural; perdenin kesini ve kumaşın kalitesidir.
3
Hile yapacağınız bir başka ev dekorasyon ürünü ise halılardır. Ortamızı büyük göstermek istiyorsanız yapacağınız şey çok basit. Halınızı biraz büyük seçmek. Ufak bir göz oyunuyla kurtarabilirsiniz. Ayrıca düz ve açık renkler de ortamlarınızı daha ferah gösterir.
4
Herkesin evinde vazgeçemediği göz yoran dekortif parçalar bulunmaktadır. Gelen hediyeler, tatil beldelerinden alınan hatırlar... Bunlar yaşam alanlarınızı daraltır. Hepsini toplayın ve diğer odalara da paylaştırarak farklı ve sade bir hava yaratın
5
Evinizi şık gösterecek şeylerin başında eşyaların birbiri ile uyumu gelmektedir. Masa, sandalye, halı, perde, koltuk gibi ürünlerin dışında süs eşyaları arasında da tarz ve renk olarak bir bütünlük hakim olmalıdır.
6
Evlerde genede tavandan aydınlatm kullanılmaktadır. Yaşam alanlarınıza daha şık aydınlatmalar isterseniz ya duvara monte edilecek şeklinde yada ayaklı yaşam alanlarınızın bir köşesine koyarsanız farklılık yakalayabilirsiniz.
7
Yaşam alanlarınıza ne kadar önem verirseniz verin, sürpriz bir parça mekana yerleşirmediyseniz dikka çekici bir hal almaz. Dekorasyonda en önemli detylardandır. İddialı ve az görülmüş olan fikirler ve örnekler herkesin ilgisini çeker.
8
Evinizi diğer evlerden ayıran özelliği var ise bunu ön plana çıkarmalısınız.Mesela manzaranın olduğu camın önünü koltuk ve perdeyle kapamak yerine manzarayı ön plana çıkaracak stil yaratın
9
Bitkileri evine sokmayan bir çok insan vardır. Bunun sebebi ya çocukluğundan kalan annesinin yoğun çiçek sevgisinden dolayı bıkkınlık yada yoğun bir çalışma temposundan sonra bakıma zaman kalmamasıdır. Ama bakımı zor olsa da en güzel dekorasyon ürünü çiçek ve bitkilerdir.
10