Ev Sahibi Olmak İçin Yapılması Gerekenler

24 Aralık 2019

Ev sahibi olmak isteyenlerin, ilk önce yapması gereken şey, konut kredisi yani Mortgage hakkında bilgi sahibi olmaktır. Kredinin ne olduğu, türleri ve işleyişi hakkında bilgi sahibi olarak giriş yapabilirsiniz.
1
Mortgage kredisi sunan bankalar, güzel ve ayrıntılı bir şekilde araştırılmalı ve size en uygun olan ödeme planları incelendikten sonra iletişime geçilmelidir. Hayalinizdeki eve sahip olmak için büyük bir kredi borcuna gireceksiniz ve bundan dolayı da çok hassas davranmalısınız.
2
Ev sahibi olmak isteyenlerin ihmal etmemesi gereken konu da, bütçenizi hazırlamaktır. Kredi çekerken, ne kadar ödeme yapabileceğinizi belirlemeli, bütçenizi aşan borcun altına girmemeli ve kesinlikle gelir-gider tablosunu çıkarmalısınız.
3
Giderlerinizi azaltmalı ve mutlaka tasarruf etmelisiniz. Klasik geliriniz var ise bunu arttırmanın yollarını araştırmalı ve ek gelir yollarını düşünmelisiniz. Bu şekilde yapabilecekseniz, ev kredisine rahatlıkla girebilir ve taksitlerinizi zorlanmadan ödeyebilirsiniz.
4
Bu süreçte, belli bir birikime sahip olmanız büyük rahatlık sağlayacaktır. Birikimleriniz, kredi çekmeden önce güzel bir teminat olarak karşınıza çıkacaktır. Birikimleriniz var ise daha az kredi çekerek ev sahibi olabilirsiniz.
5
Ev almak için, en önemli ve doğru adımınız giderlerinizi azaltmaktır. Gelirlerinizi doğru şekilde değerlendirdikten sonra ev sahibi olabilirsiniz ve biriktirdiğiniz parayı da banka hesabına yatırarak, çoğalmasını sağlayabilirsiniz.
6
Birikimlerinizi yatırımlarınız ile artırmayı denemelisiniz. Borsadan hisse alabilir, forex piyasasında kısa vadeli işlemler yapabilirsiniz. Unutmayın... Yatırım yapmak, çok güzel bir gelir artırma yöntemidir. 
7
Finans piyasaları hakkında bilgi almak, gelişen teknolojiler sayesinde artık çok kolaydır. İnternet üzerinden edineceğiniz bilgiler ile yatırımların nasıl yapıldığını öğrenebilir, internet aracılığı ile eğitimler alabilirsiniz.
8
Ev sahibi olmak isteyenler, kredi çekmek için en doğru zamanı seçmelidir. Ev fiyatları, çok sayıda faktörden etkilenmektedir. Dolar kurlarında meydana gelen en ufak dalgalanmadan dolayı, yükselir veya düşer. Faiz oranların yüksek olması, ekonomik büyümeler ve karmaşa dönemleri, göz önünde bulundurulması gereken maddelerdendir.
9
Ekonomik durumlarda ortaya çıkan dalgalanmaları iyi bir şekilde takip etmeli, 10-20 bin lira arasında değişecek olan miktarı fazladan ödememelisiniz. 
Avantajlı Şekilde Ev Sahibi Olmanız Dileğiyle...
10