Ev Hanımlarına Para Kazandıracak 12 Harika Öneri

29 Eylül 2015

Evde eşinize, çocuğunuza yaptığınız kurabiyeleri para kazanmak için dışarıya siparişle de yapabilirsiniz. Sosyal medyayı kullanarak yaptığınız kurabiyeleri satabilir, hem evde oturarak para kazanabilir, hem de sevdiğiniz bir şeyi yaparak evinizin bütçesine katkı sağlamış olursunuz.
1
Ev hanımı olarak altın gününe mutlaka gidiyorsunuzdur, bu altınları yastık altı yapacağınıza değerlendirmek için hiç beklemeyin. İnternette altın piyasasını takip ederek küçük yatırımlar yapabilirsiniz. Böylece evde oturarak birikiminizi nasıl çoğaltabileceğinizi eşinize dostunuza gösterebilirsiniz.
2
Evde size çok keyif verecek olan nikah şekeri yaparak yine evinizin bütçesine katkı yapabilirsiniz. Ucuz fiyata satılan, çeşit çeşit nikah şekeri için gerekli malzemeleri alarak evde kendiniz nikah şekeri tasarlayarak yine sosyal medya üzerinden bunları satabilirsiniz.
3
Günümüzde artık sabunlar sadece amacına yönelik değil, dekoratif anlamda da evlerimizi süslüyor. Üstelik sadece banyolarımızı değil, evlerin salonlarında da çeşit çeşit güzel kokulu ve hoş görünümlü sabunlar kullanılmakta. Siz de evde bu tarz sabunları yaparak satabilir ve bunları eşiniz, dostunuz yardımıyla da yayabilirsiniz.
4
Evde her gün zaten yemek yapıyorsunuz, biraz daha fazla yapıp bunu ticarete çevirmek ve para kazanmak istemez misiniz? Bu işten para kazanan çok sayıda ev hanımı bulunmakta. Bunun için çevrenizi kullanın ve çalışan, çocuğu olan bayanlara ulaşıp, çocuklarına öğle yemeği yapma teklifini götürün. Hem her gün keyifli yaptığınız işten para kazanın, hem de birilerine faydalı olmanın hazzını yaşayın.
5
Her zaman bir yakınınızın doğum günü olduğunda ya da herhangi bir kutlama olduğunda ilk olarak siz akla geliyorsanız ve bu iş size keyif veriyor. Bir de becerikliyseniz bu işi ticarete çevirmek için ne duruyorsunuz? Organizasyon şirketlerinin yaptıkları işleri siz eviniz de yapabilir ve bu işten para kazanabilirsiniz.
6
Çocuklarınızı büyüttünüz, akrabalarınızın çocuklarının büyümüsine de yardımcı oldunuz ve siz bu işi severek de yapıyorsunuz. O halde bu işten para da kazanabilrsiniz. Evinizde çalışan annelerin çocuklarına bakıcılık yaparak para kazanabilirsiniz.
7
İnternetle haşır neşir iseniz bunu paraya çevirmeyi düşünüyorsanız ancak ne yapacağınıza karar veremediyseniz blog yazarlığı tam size göre. Bunun için sadece sevdiğiniz ve ilginizi çeken bir konu seçerek yazmaya başlayın ve bekleyin yazınız kaç binlere ulaşacak. Sonrasında da bu işten para kazanın.
8
Kendinize güvendiğiniz ve sevdiğiniz bir bölüm seçerek, ihtiyacı olan bir de öğrenci bulduğunuzda evinizde ders vererek para kazanabilir, hem de birine faydalı olma hissinin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.
9
Evde çeşit çeşit lezzetli reçeller yaparak, organik ve tamamen doğal reçel arayan kişilere satabilir, bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.
10
Her gün yaptığınız ütü, dikiş vb. işleri dışarıdan sipariş alarak, hem ihtiyacı olan insanların ihtiyaçlarını görerek hem de para kazanarak yapabilirsiniz.
11
Evinizde organik tarım yapmaya uygun balkonunuz ya da bahçeniz varsa bu işten para kazanmamanız için hiç bir sebep yok. Çeşitli sebze ve meyveleri organik olarak yetiştirerek insanlara satabilir, kendinize de organik bir yaşam sunma fırsatını sağlayabilirsiniz.
12