Eskişehir'de Görülmesi Gereken Yerler

26 Nisan 2016

Sazova Parkı
Dinlenebileceğiniz, temiz hava alabileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz ve ördeklerin güzelliğini izleyebileceğiniz çok güzel bir parktır. Masal gibi şatosunda güzel vakit geçireceksiniz.
1
Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi
Harika heykellerin bulunduğu ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Müzenin geliri, engelli kız çocuklarına bağışlanmaktadır.
2
Kent Park
Şehrin en güzel parklarından biridir. Kış aylarında çok sessiz ve sakin olan parkı mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
3
Eskişehir Bilim, Sanat ve Kültür Parkı
Güneşli haftasonlarını değerlendirebileceğiniz, şehrin en güzel parklarındandır. Eğlenerek bilgi sahibi olabileceğiniz park görmeden şehirden ayrılmayın.
4
Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
Dünyanın farklı ülkelerinde yapılan çalışmaları da içerisinde bulundurabileceğiniz müzelerdendir. Kesinlikle görülmeli ve camdan yapılan sanat eserlerini incelemelisiniz.
5
Lületaşı Müzesi
Eskişehir'e geldiğiniz zaman, kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir. Lületaşı hazırlanmasının her adımına şahit olursunuz.
6
Akvaryum Dünyası
Eskişehir'in en güzel müzelerinden biridir. Çok sayıda deniz canlısını görebileceğiniz yerleri mutlaka görmelisiniz.
7
Midas Anıtı
Harika bir doğaya sahip olan yeri görmeli ve vakit geçirmelisiniz. Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz bir çevrede bulunan anıtı görmeden şehirden ayrılmayın.
8
Arkeoloji Müzesi
Arkeolojiye ilgisi olanların mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. Beklentilerinizi karşılayacak müzeyi mutlaka görmeli, zaman geçirmelisiniz.
9
Hacı Hafız Ahmet Efendi Konağı
Eskişehir'in en güzel ve huzur dolu yerlerinden biridir. Güleryüzlü insanları ve misafirperverlikleri ile unutulmaz zaman geçireceğiniz yerlerdendir. Kahve içmeden ayrılmayın.
10