Erken Yaşlanmanın 10 Sebebi

02 Ekim 2015

Yerçekimi
Hem bizler için hem de dünyamız için olmazsa olmaz yerçekiminin insan sağlığı açısından pek çok dezavantajı da vardır. Yaşlılığı tetiklediği bilinen bilgiler arasındadır.
1
Yüz mimikleri
Her insanın yapıtğı mimikler cildinizin kırışmasının bir numaralı nedenidir. Her mimik yaptığınızda, yüzünüzü hareket ettirdiğinizde kırışıklık sayınız da artacaktır. Erkenden cildinizin kırışmasını istemiyorsanız mimik mümkün olduğunca yapmamalısınız.
2
Uykusuzluk
Uykusuzluk hayatınızı, yaşam kalitenizi düşüren ve olumsuz etkileyen nedenlerden biridir. Ayrıca uykusuzluk erken yaşlanmanıza da sebebiyet verir. Her zaman vücudunuzun istediği kadar uykuyu uyumalı uykusuz kalmamaya çalışmalısınız.
3
Nemsizlik
Nemsiz bir cilt her açıdan kötüdür. Her zaman yağlı cilt sağlığınız açısından iyidir. Nemsiz olan cildiniz önce kurur, sonra çatlar daha sonra da erken yaşlılığa neden olur. Nemsiz bir cildiniz varsa siz nemlendirici kremlerle cildinizi mutlaka nemli tutmalısınız.
4
Güneş
Güneşin insan sağlığına faydasını bilmeyen yoktur heralde. Yalnız güneş bir o kadar da sağlığa zararlıdır. Güneşin zararlı ışınlarının cildimize verdiği zararlara inanamazsınız. Anck güneş kremi kullanarak bu zararlı ışınlardan kurtulabilirsiniz.
5
Genler
Ailenizden gelen genlerinizin de erken yaşlanmanızda rol oynadığını unutmayın. Anneanneleriniz, babaannelerinizin üzerinizde belirleyici olup, erken yaşlanmanızın altında yatan nedenlerden birisi olabileceğini unutmayın.
6
Alkol
Alkol insan sağlığı için zararlı diğer maddelerden bir tanesidir. Yaşlılıkla da doğrudan ilişkili olan alkol içerek hem sağlığınıza zarar veriyorsunuz hem de erken yaşlanmaya sebebiyet vermektesiniz.
7
Stres
Tüm hastalıkların direk nedeni stres olmasa da bir miktar etkisi de olduğunu söylenemez değil. Stresin sağlığınız üzerinde olumsuz etkileri söz konusudur. Stres malesef erken yaşlanmanıza da sebebiyet vermektedir.
8
Yatış Pozisyonu
Yatış pozisyonunun yaşlanmayla ne ilgisi var diye düşünmeyin. Hangi tarafınıza daha çok yatıyorsanız o tarafınızın erkenden kırışması söz konusudur.
9
Sigara
Sigara hayatımızdan çıkarmamız gereken bir numaralı zararlı madde. Pek çok hastalığa neden olan sigaranın erken yaşlılığa da sebep olduğuna şaşırılmasa gerek.
10