Endişelerden Kurtulmak İçin Öneriler

16 Nisan 2016

Endişelerinizin sizi ele geçirdiğini düşünüyorsanız, hayatın ne kadar kısa ve zamanın çok kıymetli olduğunu düşünebilirsiniz. Endişeler içerisinde kaybolduğunuzda ise zamanınızı çöpe atmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.
1
Gerçekçi olmanız çok önemli bir kural... Endişe duymanın dozunu kesinlikle kaçırmayın ve telaş yaparak zamanınızı boşa harcamayın. Ahlar ve vahlardan uzak durmayı öğrenmelisiniz.
2
Endişelerinizden kurtulmak için ilk yapılması gereken şey en kötüsünü düşünmektir.
3
Endişe yaptığınız ve korktuğunuz durumlarda, zorlamayı bırakın ve bazı durumlarda kaderinize inanın. Bırakın ve hayatınız dağınık kalsın.
4
Kesinlikle kimseden ve hiçbir şeyden nefret etmeyin. Olumsuz duygular ile endişe birbirlerine eşittir. İnsanlar size ne yapmış olursa olsun, onları affetmeyin ama nefret de etmeyin.
5
Endişelerinizi kenara bırakmanın bir yolu da anı yaşamaktır. Etrafınızda çok insan bile olsa, endişeleriniz yüzünden tek başınıza kalabilir ve yalnızlığı benimsemek zorunda kalabilirsiniz.
6
Endişelerinizden uzaklaşmak için başkalarının sorunları ile ilgilenebilirsiniz. Dinleyin ve tavsiye verin. Verdiğiniz tavsiyelerde, kendinizi bulacaksınız.
7
Endişelerinizden kurtulmanın bir yolu ise alın teri ile mutluluğu hak etmektir. Sıkıntılarınızın olması gayet normal ama her sıkıntının sizi mutsuz etmesine izin vermeyin. Bazı sıkıntılara gülün ve geçin.
8
Endişelerinizi bir kenara bırakmanın yolu ise pozitif düşünmektir. "İyi düşünün, iyi olsun" fikrini benimseyin. İstediklerinize yürekten inanın.
9
Kendinize mutlaka değer vermelisiniz. Kendine özen gösteren insanlar, asla endişelerin eseri olamaz ve negatif düşüncelere kendisini bırakmaz.
10