En Zengin İnternet Yıldızları

16 Mayıs 2017

Frank Warren
En ünlü sitelerden olan PostSecret'in yaratıcısı, 2005 senesinde bu işe başlamış ve çok kısa bir sürede, 304 milyondan fazla üyeye kavuşmayı başarmıştır.
1
Cory Doctorow
Doctorow Makers ismindeki kitabı ile büyük servet kazanan bir isimdir. Ünlü ismin kitabı internet aracılığı ile 700.000 kez indirilmiştir. Ünlü isim, teknoloji bloğunda editörlük görevi üstlenmektedir. Ortalama yıllık kazancı 600.000 Doların üzerindedir.
2
Evan (EvanTubeHD)
EvantubeHD ile ünlü olan çocuk, babasının çektiği videolar ile internet dünyasına hızlı bir giriş yapmış ve çok beğenilmiştir. Çok az zaman sonra, bu işi ticarete dökmüş ve 1.32 milyon dolar kazanmıştır.
3
Shane Dawson
En zengin internet yıldızlarından biridir. 2 milyon dolar geliri YouTube aracılığı ile kazanan, 21 yaşındaki isim, taklitler ve komik videolar ile kısa sürede fenomen haline gelmiştir. Başarılı ismin videoları, 5.4 milyondan daha fazla görüntülenmiştir.
4
Leo Laporte
Podcasting alanındaki başarılı isimlerden biridir. Twit.tv üzerinde çok sayıda program yayınlayan yıldızın, 2.5 milyon dolar serveti bulunmaktadır.
5
Om Malik
Teknoloji ile ilgili olan ve yazarlık yapan yıldız, teknoloji blogu ile popüler olmuştur. Finansman kaynaklarından dolayı sitesini büyütmüş ve çok sayıda yerde yazarlık yapmıştır.
6
Ree Drummond
The Pioneer Women isimli sitesi ile 2009 senesinde yılın en iyi internet sitesi seçilmiştir. Bu başarısının ardından yemek kitabı çıkarmış ve New York Times gazetesi tarafından, en çok satan kitaplar listesine girmiştir. Başarılı isim, 8 milyon dolarlık servete sahiptir.
7
Kevin Rose
Digg isimli internet sitesinin kurucusu olan isimdir. Çok sayıda konu başlığının bulunduğu, sosyal imleme sitesinin dışında, Revision3 isimli online kanalın yapımcılığını yapmıştır. Diggnation isimli haftalık yayınlanan videoları, One to One Million isimli kitabı ile yüklü servete sahiptir.
8
Gary Vaynerchuk
Şarap konusundaki çok derin bilgileri ile internetin ikonları arasında göserilmektedir. Günlük videoları ile geniş bir kitleye sahip olan isim, "Crush it! Why Now Is The Time to Cash In On Your Passion" isimli kitabı ile çok satanlar listesinde yer almışır ve 10 milyon dolar servete sahiptir.
9
Perez Hilton
Ünlüler hakkında yazdığı yazıları çok beğenilen isim, internet aracılığı ile ünlü olmayı başarmıştır. Eğlenceli haberleri ile dikkat çeken ismin sitesini, aylık yaklaşık 7 milyon kişi ziyaret etmektedir. Dünyanın en çok ziyaret edilen 500 sitesinden biridir ve serveti 30 milyon dolar olarak bilinmektedir.
10