En Zengin Erkek Tasarımcılar

24 Ağustos 2015

Roberto Cavalli
Floransalı İtalyan tasarımcının en ünlü ürünleri taşlaşmış kotlarıdır. Hem erkek hem kadınlar için üretim yapan firmanın dışında, bir de gençler için tasarım yapılan ayrı firması vardır. Farklı bir tarzı olan Cavalli, 500 milyon dolarlık servete sahiptir. 75 yaşında olan ünlü modacı, Toskana'daki villasında karısıyla beraber yaşamaktadır.
1
Calvin Klein
Klasik Amerikan modası ile bütünleşen bir markadır. Küçük yaşlardan beri New York'da yaşayan ünlü modacının, modaya olan ilgisi, çocukluk döneminde keşfedilmiştir. Erkek takım elbise üreticisinin yanında çıraklık yapan Klein, 2 yılın ardından kendi iş yerini açmış ve dünyaca ünlü modacı olmuştur. Ayrıca 700 milyon dolarlık servetin sahibidir.
2
Pierre Cardin
92 yaşında olan ünlü modacı, moda evlerinde çalışmaya başladıktan sonra fazla zaman geçmeden kendi firmasını kurarak çok başarılı olmuştur. 20 sene önce tasarladığı ürünlerin hala defilelerde boy göstermesi, başarısını kanıtlamaktadır. 723 milyon dolarlık servetin sahibidir.
3
Michael Kors
Genç yaşlarda moda dünyasına girmiş isimlerden bir tanesi de Michael Kors. New York, Long Island'lı modacı markasının kalitesini kanıtlayan tasarımcılardan. Project Runway adlı TV programında 5 sene jürilik yapmış ve başarılarına başarı katmıştır. 1 milyar dolar servetiyle karşımıza çıkmaktadır.
4
Valentino Garavani
Dünyanın takdir ettiği tasarımcılardan. Kariyerine başladığı zaman, Audrey Hepburn gibi ünlüler ve film yıldızları için özel tasarladığı kıyafetleriyle ünlenmiştir. Toplumun üst tabakası için tasarımlar yaparak gündemde kalmayı başaran bir isimdir. Yeni çizimler yapmasa bile, en iyi modacılar arasında yerini almıştır. 1.5 milyar dolarlık servete sahiptir. 
5
Domenico Dolce
Ailesinin fabrikasında, moda dünyasının temel bilgilerini öğrenmiş ve en başarılı tasarımcılardan olmuştur. Stefano Gabbana ile mükemmel ikili olan Dolce, birleşerek, dünya markası olan Dolce & Gabbana'yı kurmuştur. Dolce, 2 milyar dolarlık servetle karşımıza çıkmaktadır.
6
Stefano Gabbana
Dolce'den sonra akla ilk gelen isim Gabbana'dır. Asıl mesleği grafik tasarımcısı olan Gabbana, moda dünyasına girdiği için kendini çok şanslı hisseden tasarımcılardan. İş ortaklıkları sonsuza kadar sürecek gibi görünmektedir. 2 milyar dolarlık servete sahiptir.
7
Renzo Rosso
Hiç eğitim almadan moda dünyasına girip kendini kanıtlayan modacılardan. Taşlanmış kotların en önemli isimlerinden biridir. Rosso, Diesel firmasıyla popüler olmuş, arkasından Viktor & Rolf ile en iyi  modacılar arasına girmiştir. Son olarak İtalyan markası Marni'yi alıp servetine servet katarak, 3.5 milyar dolarlık servetin sahibi olmuştur.
8
Ralph Lauren
7.7 milyar dolarlık servetin sahibi olan ünlü modacı, New York, Bronx doğumludur. İlk olarak Polo'dan 500.000 dolarlık hisse alarak, kravat satarak ilk adımlarını atmıştır. Polo tişörtlerinin arkasındaki tasarımcı olan Ralph Lauren, 7.7 milyar dolarlık servetin sahibidir.
9
Giorgio Armani
Küçük yaşlarda tasarımcıların yanında çalışan en zengin erkek tasarımcısı, 8.5 milyar dolarlık servetiyle karşımıza çıkmaktadır. Lüks giyim dendiği zaman akla ilk gelen isimlerdendir. Geçmişte, Sergio Galeotti'yle kendi firmasını kurmuş ve "Amerikan Jigolo" adlı filmde başrolü oynayan Richard Gere için kıyafet tasarlayarak büyük başarı elde etmiştir.
10