En Yüksek Kaloriye Sahip Atıştırmalıklar

27 Mayıs 2016

Meyve Suyu
Dışarıdan hazır olarak aldığınız meyve suları, kilo almanıza neden olur. Her ne kadar %100 doğal meyve suyu denilse de içeriğine sonra da şeker eklendiği için kilo aldırır.
1
Peynirli Kraker
Peynirli kraker, iştah açıcı atıştırmalıklar olduğu için daha fazla yemek yemeye neden olur. Bu nedenle peynirli krakerler uzmanlar tarafından kilo vermek isteyen kişiler için önerilmez.
2
Diyet Kurabiyeler
Peynirli kraker gibi diyet kurabiyeleri de kişinin iştahını açar. Bu nedenle diyet kurabiyelerinden uzak durmak gerekir.
3
Puding
Puding tam bir kalori yuvasıdır. Şeker oranı yüksek olan bu tatlıya çok düşkünseniz evde kendiniz şekersiz olarak hazırlayıp tüketmeniz daha doğru olacaktır.
4
Patlamış Pirinç
Patlamış pirinç, kan şekerini ve insülini yükselttiği için uzmanlar, kilo fazlalığı sorunu yaşayanların tüketmemesi gerektiğini belirtiyor.
5
Simit-Poğaça
Kilo vermek isteyen kişilerin kesinlikle uzak durması gereken yiyeceklerin başında hamur işi yiyecekler gelir. Simit ve poğaça gibi hamur işi yiyeceklerin içerdiği karbonhidrat, yağ ve tuz miktarları çok fazla olduğu için bu yiyecekler direkt kilo aldırır.
6
Dondurulmuş Yiyecekler
Dondurulmuş yiyecekler, lezzet kaybı yaşamaması için içerisine yüksek oranda tuz ve şeker ilave edilir. Bunun yerine dondurulmamış ve kalorisi düşük olan yiyecekler tercih edilmelidir.
7
Patates
İçerdiği karbonhidrat ve nişasta nedeniyle patates, kilo almaya neden olur. Bu nedenle kilo sorunu yaşayanların patates yememesi uzmanlar tarafından öneriliyor.
8
Diyet İçecekler
İçeriğindeki yapay tatlandırıcılar sayesinde az kaloriye sahip olan diyet içecekler, iştah açıcı özelliği nedeniyle uzun vadede kilo almanıza neden olur.
9
Soyalı Hazır Yiyecekler
Soyalı hazır yiyecekler üzerinde yapılan araştırmalara göre bu tür hazır yiyecekler yüksek kalori içeriyor. Hazır olmayan soya fasulyesi gibi yiyecekler ise hem düşük kalorilidir hem de zengin içeriğe sahiptir. Bu nedenle soyalı hazır yiyecekler tüketilmemeli.
10
Latte
Oldukça enfes bir lezzete sahip olan lattenin de şeker oranı oldukça yüksektir. Kahvenin içerisine ekstra şurup gibi şekerli tatlandırıcılar eklersiniz ya da kahveyi tam yağlı sütten yaptırırsanız kahvenin kalorisi daha da artacak. Bu nedenle kilo vermek isteyenler kahve içecek ise şekersiz ve yağsız sütten yapılan kahveleri tercih etmeli.
11
Meyveli Yoğurt
Hazır olarak satılan meyveli yoğurtların içerisinde çok fazla şeker bulunduğu için yüksek kalorilidir. Bunun yerine sade yoğurdun içerisine taze meyveleri karıştırarak yemeniz daha sağlıklı olacaktır.
12
Granola
Granola, çok yüksek kalorili olduğu için uzmanlar tarafından ana öğünlerde ve ara öğünlerde tüketilmemesi öneriliyor. Sadece sabah kahvaltılarında tüketilebilir. 
13
Tam Yağlı Süt ve Süt Ürünleri
Süt ve süt ürünleri çok faydalı olmasına rağmen tam yağlı olanlarının tüketilmesi kiloya neden olacağı için kilo sorunu yaşayanlar için zararlı olabiliyor. Bu nedenle süt ve süt ürünlerinin tam yağı olanlarını tüketmek yerine az yağlı olanlarını tüketmek en sağlıklı olanıdır.
14
Bebek Havuç
Havuç kalori bakımından düşüktür. Onu bu listeye sokan neden ise havucun çok çabuk karın acıktırıyor olması. 
15