En Popüler 10 Hayvan Dövüşü

21 Eylül 2015

Ayı Dövüşü
Çok eski zamanlara dayanan ayı dövüştürme oyunlarında ayı bir yere bağlanıp üzerine vahşi hayvanlar salınır. Bu saldırı ayı ölene kadar devam eder ve ayıyı öldüren köpeğin sahibi ödül kazanır. Şu an bu dövüş Pakistan'da oldukça meşhur.
1
Böcek Dövüşleri
Çin'de çok eski çağlardan beri yapılan böcek dövüşlerinde birbirinden farklı böcekler bir cam kavanozun içine atılır. Burada savaşan böcekler rakibini öldürüp bir üst tura çıkar. 
2
Beta Dövüşleri
Tayland'da yasal olarak yapılan Beta dövüşleri, oldukça popüler. Sürekli turnuvaların düzenlendiği dövüşler için özel beta eğitim programları bile düzenleniyor.
3
Kanarya Dövüşleri
Güzel oldukları kadar vahşi bir yapıya da sahip olan kanaryaların dövüşleri de oldukça popüler. 
4
Boğa Güreşleri
Vahşetin modern hali boğa güreşleridir. Bu konuda fazla bir şey söylemeye gerek yok.
5
Köpek Dövüşleri
Ülkemizde de oldukça meşhur olan köpek dövüşleri en kanlı dövüşlerin başında geliyor.
6
Örümcek Dövüşleri
Çocukların daha çok ilgi gösterdiği örümcek dövüşleri Filipinler tarafında oldukça yaygın. Çocuklarınki amatör ancak büyüklerin özel olarak besleyip eğittiği örümcekler için yüksek meblağlar dönüyor.
7
Horoz Dövüşleri
Ülkemizde de oldukça popüler bir dövüş olan horoz dövüşü dünyada en yaygın dövüşlerden biridir.
8
Çekirge Dövüşleri 
Çin'in bir diğer yaygın hayvan dövüşlerinden biridir. Bir insandan daha iyi bakılan bu çekirgeler, büyük paralar yatırılarak dövüştürülüyor. Dövüşlerde ölen bazı ünlü çekirgeler için yas tutulup cenaze törenleri bile düzenleniyor.
9
Porsuk Dövüşleri
Ortaçağ İngiltere'sinin en meşhur dövüşlerinden tekidir. Porsuk ile köpeklerin karanlık bir yere bırakılarak yapıldığı Porsuk dövüşleri şu an günümüzde de oldukça meşhur.
10