En Pahalı Perili Evler

16 Eylül 2015

Franklin'in Şatosu / 260.000 Dolar
Bankacı olan zengin bir tüccar tarafından, 1865 yılında inşa edilmiştir. Yangın ve ihmaller yüzünden çok hasar gören bu ev hakkında, uğursuz düşünceler yayılmaktadır fakat şatonun yeni sahibi, otel yapmayı düşünmektedir.
1
Lizzie Borden'in Evi / 500.000 Dolar
Lizzie Borden'ın anne ve babasının katledildiği evdir. Katili olarak yargılanan Borden, 1892 yılnda beraat ettive Massachusetts'de Fall River'da yaşamaya başlamıştır.
2
Kimball Şatosu / 879.000 Dolar
23 dönüm araziye sahip olan kaledir. Kalenin eski sahipleri, kapıların açılıp kapanması ve korkunç seslere şahit olduklarını açıklamışlardır.
3
Dehşet Sokağı Evi / 15 Milyon Dolar
Ronald Defeo Jr, uyudukları sırada ailesinden altı kişiyi öldürmüştür. Şimdilerde, evin duvarlarında kan geldiği, kapıların çarptığı ve mobilyaların hareket ettiği söylenmektedir.
4
Cerrah'ın Evi / 1.2 Milyon Dolar
1916 yılında cerrah tarafından yapılan ev, şimdilerde otel olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Otelin misafirleri, dans eden çiftleri ve doktor çantalı insan hayaletleri gördükleri iddiasında bulunuyorlar.
5
Lalaurie Evi / 2.3 Milyon Dolar
1831 yılında evin sahipleri, evdeki kölelere işkence etti ve 1834 yılında çıkan yangında birçok köle yanarak can verdi. Evde, garip sesler duyulduğu ve balkonda hayaletlerin yürüdüğü iddiası vardır.
6
Britannia Manor II / 4.1 Milyon Dolar
Dünyanın en pahalı 4. perili evi olan yapı, Cadılar Bayramı partileri ve korkutucu olaylar için en çok tercih edilen yerlerden biridir.
7
The Ennis House / 4.5 Milyon Dolar
Frank Lloyd tarafından tasarlanan, Mayan türü yapılardandır. 
8
Schweppe Estate / 12 Milyon Dolar
Bir Prens ve Prenses bu evde ölmüştür ve ikisinin de arada sırada pencereden baktıkları söylentileri vardır. Evde çalışan personel ise prens ve prensese yemek hazırladıkları iddialar arasındadır.
9
Beyaz Saray / 110 Milyon Dolar
Hayalet ve anormal hikayelerle ödeşleştirilen en pahalı yerdir. Abraham Lincoln, Thomas Jefferson, Abigail Adams ve daha birçok kişinin, ruhlarının salonda dolaştığı söylentileri vardır.
10