En Kötü 10 Süper Kahraman Filmi

15 Ağustos 2015

1. KEDİ KADIN (CATWOMAN), 2004, IMDB PUANI: 3.3 Yayınlandığı yıl bütün eleştirmenlerin ağız birliği etmişçesine topa tuttuğu Catwoman, bugün sadece Halle Berry'nin lateks kostümüyle hatırlanıyor olabilir. Filmdeki rolüyle Halle Berry ‘en kötü kadın oyuncu' ödülüne layık görüldüğünde bütün mutevazılığıyla törene gelip sahneye çıkarak 4.97 dolar değerindeki ödülünü almıştı. Berry yaptığı konuşmada, menajerine ve filmin yönetmenine teşekkür ederek, "Burada bulunacağımı hiç düşünmemiştim" demişti. ‘Catwoman' ayrıca ‘en kötü film', ‘en kötü yönetmen' ve ‘en kötü senaryo' dallarında birçok kez ödüle layık görüldü. Böylece 'unutulmazlar' arasına girdi...
1
2. YEŞİL FENER (GREEN LANTERN), 2011, IMDB PUANI: 5.7 Evreni kurtarmaya soyunan bir faninin öyküsünün anlatıldığı 'Yeşil Fener', 1940'larda ortaya çıkan popüler bir çizgi romanın sinema uyarlamasıydı. Yapım şirketi Warner Bros 2011 yılında bu film yüzünden epey zarar etti. 500 milyon dolar gelir bekleniyordu ancak sadece 220 milyon dolar kazanabildi.
2
3. KORKUSUZ (DAREDEVIL), 2003, IMDB PUANI: 5.3 Filmin başrolünde oynayan Ben Affleck, Korkusuz için "Şimdiye kadar nefret ettiğim tek filmim" demişti. Düşünün ki oyuncusu bile filmden nefret etti!
3
4. ELEKTRA, 2005, IMDB PUANI: 4.8 Başroldeki Jennifer Garner'ın başarılı performansına rağmen 'Elektra', önceden tahmin edilebilir senaryosu, başarısız görsel efektleri ve garip diyaloglarıyla bu listeye girmeyi hak etti.
4
5. BATMAN & ROBIN, 1997, IMDB PUANI: 3.6 1997'de çekilen bu facia film yüzünden, başroldeki George Clooney ile hala dalga geçiliyor. Clooney, "Bu filmden pişmanlık duyduğumu her fırsatta söylemeye devam edeceğim" diyor.
5
6. STEEL, 1997, IMDB PUANI: 2.7 Bir süper-kahraman filminde Shaquille O'Neal oynadı. Evet, gerçekten böyle bir şey oldu! Bu filmin listede yer almasını sağlayan en önemli detaylardan biri, süperkahramanımızın demir kostümüne eklenen kırmızı pelerini ve kendisine silah olarak seçtiği, tahribat gücü fazlasıyla korkunç olan balyozdu!
6
7. SPAWN, 1997, IMDB PUANI: 5.2 1997 yılı süper-kahraman filmleri açısından epey bereketli geçmişti. Batman&Robin ve Steel'in hemen ardından bu çok sıkıcı 1997 yapımını eklemek farz oldu. Aşırıcı derecede şiddet efektleriyle süslenen film, muhtemelen o zamanlar etkileyici bulunuyordu...
7
8. JONAH HEX, 2010, IMDB PUANI: 4.6 2010 yapımı bu filmin türüne sci-fi mı yoksa western mi desek bilemiyoruz. Başrollerdeki Josh Brolin ve Michael Fassbender ikilisine rağmen, hikayenin karmakarışık konusu o kadar bir yere bağlanamıyor ki, yönetmen Jimmy Hayward bir şekilde filmi 81'inci dakikasında bitirmek zorunda kalıyor.
8
9. HAYALET SÜRÜCÜ 2: İNTİKAM ATEŞİ (GHOST RIDER), 2007, IMDB PUANI: 4.3 İlk çekilen 'Hayalet Sürücü' filmi fena değildi ama 2012 yapımı olan bu film görsel efektlerine rağmen gelişigüzel görünüyordu. Bazı sahneleri de Kapadokya'da çekilmişti. Filmdeki rolüyle 'en kötü aktör' ödülünü kazanan Nicolas Cage, "Ben bittim" demişti. Şimdi tabii ki onca gürültü patırtıdan sonra insan Peri Bacaları’nda çekilmiş çok çok özellikli sahneler bekliyor, lakin filmde böyle bir durum yok.
9
10. FANTASTİK DÖRTLÜ (FANTASTIC FOUR), 2015, IMDB PUANI: 4.0 Marvel tarihinin IMDB ve Rotten Tomatoes’tan en kötü puan alan filmi olan Fantastik Dörtlü için ne desek az. Eleştirmenlerin topa tuttuğu film için gelen yorumları özetleyecek olursak; "Filmin en güzel şeyi, afişi."
10