En İyi Zombi Filmleri

02 Eylül 2015

Fido - IMDb 6,8
Komedi türünde bir zombi filmidir. Diğer filmlerin aksine zombiler insan hayatının bir parçasıdır.
1
Resident Evil - IMDb 6,7
Özellikle dövüş sahneleriyle kendine hayran bırakan film, seri olarak yayınlanmıştır. Ayrıca bilgisayar oyunu da bulunmaktadır. 
2
Dawn of the Dead (1978) - IMDb 8
Zombiler hakkında yapılmış bir üçlemenin 2. filmi, 1978 yılında yapılmış olmasına rağmen her zaman seyredilebilecek kapasitede.
3
Planet Terror - IMDb 7,2
Kasabada bir patlama sonucu ortaya çıkan gaz insanları zombiye çevirmekte ve olaylar bundan sonra gelişmektedir. Özel efektleri oldukça başarılıdır.
4
Night of the Living Dead - IMDb 8
Ölülerin Şafağı bu güzel filmin devamıdır. 28 yaşındaki genç yönetmen George A. Romero, çok kısıtlı bir bütçeyle çektiği film tüm korku sinemasını etkilemiştir.
5
Braindead - IMDb 7,6
Peter Jackson'ın yönetmenliğini yaptığı film, daha çok korku-komedi dalında bir filmdir.
6
Dawn of the Dead (2004) - IMDb 7,4
Film, 1978 yapımı olan Dawn of the Dead'in modern bir versiyondur. Bir salgın hastalık sonucu insanlar zombiye dönüşmeye başlar. Kaçan bir grup insan alışveriş merkezine sığınır ve zombilerin etrafı sarmasıyla olaylar gelişir.
7
Shaun of the Dead - IMDb 8
İngiliz yapımı olan film hem zombi hem de komedi filmi olarak gayet başarılıdır.
8
28 Days Later - IMDb 7,6
Mutlaka izlenmesi gereken zombi serilerinden biridir. Konusu klişe olsa da İngilizler bunu çok iyi işlemeyi başarmışlar.
9
I Am Legend - IMDb 7,2
Will Smith'i başarılı oyunculuğuyla izlediğimiz, güzel görsel efektlere sahip başarılı bir film. Ayrıca filmin iki alternatif sonu bulunmaktadır.
10