En İyi Web Tarayıcılar

07 Eylül 2015

Deepnet Explorer
Deepnet Explorer, bünyesinde dahili olarak rss okuyucu ve p2p paylaşım desteğiyle gelmekte olan ilk tarayıcıdır. 
1
Seamonkey
Seamonkey irc chat eklentisini, email ve haber gruplarını dahili olarak bünyesinde bulunduran bir tarayıcıdır.
2
Rockmelt
Google Chromium tabanlı bir tarayıcı olan Rockmelt, dahili chat, anlık arama, paylaşım gibi özelliklerle birlikte gelmektedir.
3
Maxthon
Az bilinen başarılı browserlardan biri olan Maxthon, kişiselleştirilebilir bir arayüz sunan Çin merkezli bir tarayıcıdır. 
4
Safari
Daha çok iphone ve ipad gibi Apple'ın mobil cihazlarında kullanılan bir tarayıcı olan safari, sade tasarımı ve kullanışlı arayüzüyle dikkat çekmekte.
5
Opera
Bilgisayar dışında mobilde de en popüler tarayıcılardan biri olan opera, düşük hızlı bağlantılarda bile yüksek hızda browsing imkanı sunmakta.
6
Internet Explorer
Tüm zamanların açık ara en çok kullanılan tarayıcısı olan Internet Explorer; Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari gibi başarılı rakiplerinin piyasaya girmesinin ardından eski gücünü büyük ölçüde kaybetti. Ancak Windows 8 ile birlikte tekrardan yükselişe geçme hesapları yapmaktadır.
7
Yandex Browser
2012 yılın sonlarında ortaya çıkan ve Chrome tabanlı bir tarayıcı olan Yandex Browser, internet ortamına oldukça hızlı bir giriş yaptı. 
8
Mozilla Firefox
Mozilla Foundation tarafından yaratılan Firefox, hemen herkesin bildiği ve en azından bir kez kullandığı, tüm zamanların en popüler ve güvenilir tarayıcılarından biri.
9
Google Chrome
Sadeliği, hızı ve belki de en önemlisi anlık arama özellikleriyle Chrome en iyi tarayıcı ünvanını kimseye kaptırmıyor. Sadeliğiyle ön plana çıkan Chrome, web tarayıcı pazarının %40'ını ele geçirmiş durumda. 
10