En İyi Video Düzenleme Programları

01 Ekim 2015

Pinnacle Studio Plus
Pinnacle Studio Plus, daha çok ev kullanıcılarına ve amatörlere hitap eden bir programdır. Kolay video aktarım modülü sayesinde VHS, MiniDV, Hİ8 v.b. kasetlerinden videolarınızı hızlıca aktarıp düzenlemeyebilir, dilerseniz de filmlerinizi menülü bir şekilde Bluray/DVD/CD'ye yazdırıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.
1
Ulead VideoStudio X2
Ulead Video Studio, görüntülere animasyonlar ve yazılar ekleme, Dv kasetten direkt olarak DVD'ye görüntü aktarabilme, gelişmiş ses düzenleme özellikleri ve Dolby 5.1 desteği ile kullanıcılara birtakım kolaylıklar sunuyor.
2
CyberLink PowerDirector
4K video düzenleme ve 3D desteği, Dolby 5.1 Ses teknolojisi ile birleşince muazzam kalite ve etkileyici ses, tatmin edici sonuçlarla karşımıza çıkıyor.
3
Magix Movie Edit Pro
Movie Edit Pro, dünyanın ilk 3D video düzenleme programı olmasıyla fark yaratıyor. Profesyonel efektler, ses dublajı için araçlar, şablon seçenekleri ve kolay arayüzü ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor.
4
Sony Movie Studio Platinum-Sony Vegas
Öne çıkan özellikleri, 3 yönlü renk düzenleme paleti, HD ve FullHD videoları kolayca işleyebilme, surround ses desteği, alışık olmadığımız video efektleri ve Sony PSP - Ipod desteği göze çarpıyor.
5
Final Cut Pro
Profesyonel yapımlarının birçoğunun arkasındaki program olarak bilinen Final Cut Pro, 2K 4K ve DPX videoları desteklemektedir.
6
Corel VideoStudio Pro
Kullanım kolaylığı açısından diğerlerine göre önde olan Corel VideoStudio'nun, Tracker(Takip) özelliği ve çeşitli efektlerin olduğu bir kütüphanesi bulunmaktadır.
7
Grass Valley EDIUS Pro
Teknolojiye bağlı olarak ortaya çıkan yeni nesil kamera ve video formatlarıyla kusursuz çalışabilen Edius; gerçek zamanlı düzenleme, efekt önizlemesi, ses geliştirmelerine olanak sağlıyor.
8
Avid Media Composer
Profesyonel kurgucular için dijital ve doğrusal olmayan (non-linear) ilk kurgu programıdır.
9
Adobe Premiere
Premiere, kurgu denilince akla gelen ilk program. Diğer tüm Adobe programlarıyla entegre ve hızlı bir biçimde çalışması, HD videoları duraklamasız oynatması ve düzenlemesi, ileri düzey ses geliştirmeleri, geniş plugin ve efekt kütüphanesi, kolay arayüzüyle şüphesiz en iyi video düzenleyebileceğiniz programdır.
10