En İyi Öğrenci Şehirleri

07 Eylül 2015

PARİS
Avrupa'nın pahalı şehirlerinden biri olan Paris, dünyanın en güzel öğrenci şehirlerinin başında yer almaktadır. Kültürel zenginlikleriyle tanınan Paris, dünyanın en iyi üniversiteleri arasına 17 üniversitesini sokmuştur.
1
LONDRA
Yaşam kalitesinin en yüksek olan şehirlerinden biri olan Londra, lisans ve lisansüstü öğrenciler için en güzel yerlerden bitanesidir. Okul dışındaki aktiviteler ve arkadaşlıklar konusunda da tam bir öğrenci şehridir.
2
SİNGAPUR
Okuma - Yazma oranının çok yüksek olduğu şehirlerden biri olan Singapur, sosyal ve kültürel anlamda da çok iyi bir ülkedir. Öğrenciler şehirleri arasında 3. sırada bulunmaktadır.
3
SİDNEY
Avustralya'nın en pahalı şehirlerden biridir. Gece hayatının bitmediği, her zaman otobüslerin bulunduğu şehir tam bir öğrenci şehridir.
4
ZÜRİH
Dünya'nın en pahalı ülkesi olarak bilinen İsviçre üniversitelerinin başarısı tüm dünyaca bilinmektedir. Zürih, İsviçre'nin en büyük şehridir ve öğrencilik hayatının yaşanabileceği en güzel yerlerdendir.
5
MELBOURNE
Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkentidir ve en kalabalık şehridir. 1853 yılıında kurulan Melbourne Üniversitesi kurulmuş, ülkenin en büyük üniversitesidir. 
6
HONG KONG
En işlek ticaret, endüstri ve turizm merkezlerinden biiri olan Hong Kong, Asya'nın en büyük serbest pazarıdır. En kalabalık şehirlerden biridir. Hong Kong Üniversitesi, 1911 yılında kurulan kamu üniversitesidir ve 21 binden fazla öğrencisi bulunmaktadır.
7
BOSTON
ABD'nin en büyük şehridir ve Massachusetts eyaletinin başkentidir. Sağlık, Finans ve Teknolojinin merkezidir. En iyi öğrenci şehirlerindendir.
8
MONTREAL
Paris'den sonra Fransızca konuşulan dünyanın ikinci büyük şehridir. McGill Üniversitesi'nin bulunduğu Montreal'de eğitim dilleri İngilizce ve Fransızca verilmektedir. 8 ade Nobel ödülüne sahiptir.
9
MÜNİH
Almanya'da Berlin ve Hamburg'dan sonraki en büyük kentidir. Her sene ekim ayınca Octoberfest isimli bira festivali yapılmaktadır. Münih'de Münih Teknik Üniversitesi, Münih Ludwig Maximillian Üniversitesi, Münih Televizyon ve Film Üniversitesi bulunmaktadır. 
10