En İyi Kadın Dövüşçüler

18 Eylül 2015

Sarah Ponce
San Shou ve Muay Thai stilinde dövüşen Sarah Ponce'un 4 kickboks ünvanı bulunuyor. Aynı zamanda mankenlik ve fotomodellik yapan Ponce, bu işte oldukça iyi olacak ki büyük firmalarla çalışma imkanı bulmuş durumdadır.
1
Michelle Waterson
Waterson'ın şöhreti yakalaması 2006 yılında katıldığı bir televizyon programı sayesinde gerçekleşti. "Fight Girls" ismi ile yayınlanan programda 10 tane dövüşçü kızın Tailand'daki Muay Thai yarışmasını kazanmak için geçirdikleri hazırlık dönemi konu alınıyordu. 
2
Lauren Cahoon
Tekvando sporu ile uğraşan  Amerikalı sporcu 2007 ve 2008 senesinde düzenlenen Pan Am Oyunları takım seçmesinde orta ve ağır sıklette birinci olarak dikkatleri üstüne çekti.
3
Erin Toughill
Kariyerinin ilk yıllarında kickboks ve jiujitsu da yapan dövüşçü asıl ününü MMA dövüşçüsü olarak yaptı. 2004 senesinde yenilgisiz rakiplerini ardarda devirerek 1 numaraya yükseldi. Erin toughill aynı zamanda boks da yapmaktadır. 
4
Carina Damm
Brezilyalı bir MMA dövüşçüsü olan Carina Damm güzelliğinden dolayı "Barbie Bebek" lakabını almıştır. Dövüş kariyerine 2004 yılında başladı ve rakiplerini birer birer devirerek yoluna devam etti. 
5
Mia St. John
Mia St. John dövüşçü olarak oldukça uzun sayılabilecek bir kariyere sahip; üniversitede uğraştığı tekvando sporunda 27 galibiyet ve 1 yenilgi aldı. Daha sonra boks yapmaya başlayan Mia, 1997 senesinde profesyonel olarak ringlere çıkmaya başladı.
6
Holly Holm
Bazı yorumcular tarafında Holly Holm'un dünyadaki en iyi kadın dövüşçü olduğunu söylenmektedir. 2005-2007 yılları arasında 3 kez ard arda kazandığı yılın dövüşçüsü ödülü de bu yorumları doğrular niteliktedir.
7
Kyra Gracie
Kyra Gracie, Jiu-Jitsu alanında siyah kuşak sahibi olan Brezilyalı bir dövüşçü. Gracie 5 kez PanAm Oyunları'nı kazanmanın yanında 3 sefer de Dünya Jiu-Jitsu şampiyonu olmuştur. 
8
Gina Carano
Dünyadaki en sert Muay Thai dövüşçülerinden biri olarak gösterilen Carano, aynı zamanda MMA karşılaşmalarında da dövüşüyor. MMA müsabakalarında pek görülmeyen bir şekilde hiç yenilmeden 6 maç kazanan dövüşçü ünvanını hala koruyor.
9
Laila Ali
Laila Ali de babası Muhammed Ali gibi boksör olmaya karar vermiştir. 1999 senesindeki bir maçta rakibini daha ilk roundda nakavt etmeyi başaran dövüşçü ne kadar büyük bir dövüşçü olacağının sinyalini o günlerden vermeyi başardı. 2001 senesinde Babasının en büyük rakiplerinden biri olan Joe Frazier'in kızı Jackie ile dövüşen Lailabu maçı da hakem oylarıyla kazanmayı bildi.
10