En İyi Kadın Bateristler

09 Eylül 2015

Megan Martha White
10 Aralık 1974 doğumlu sanatçı, Amerikan The White Stripes grubunun bateristidir.
1
Carla Azar
Autolux Grubu'nun bateristi olan Carla Azar aynı zamanda gitar ve piyano da çalabilmektedir. 
2
Karen Carpenter
Karen Carpenter 2 Mart 1950 tarihinde Amerika'nın Connecticut Eyaleti'nde dünyaya gelmiştir. Şarkı da söyleyen Carpenter, erkek kardeşiyle beraber "The Carpenters" olarak adlandırılan grubu kurdu.
3
Gina Schock
Gina Schock tamamen kızlardan oluşan punk/pop gurubu "The Go Go's"un bateristi olarak ün yapmıştır.
4
Kate Schellenbach
"The Beastie Boys"un bateristliğini 4 sene boyunca başarıyla gerçekleştirdi.
5
Sandy West
2006 yılında sadece 47 yaşındayken hayatını kaybeden yıldız baterist aynı zamanda vokalistlik ve şarkı yazarlığı da yapıyordu. Genç kızlardan oluşan hard rock grubu olma özelliğini de elinde bulunduran "The Runaways"in kurucu üyelerinden biridir.
6
Cindy Blackman
Amerikalı caz ve rock bateristi olan Blackman kendi ismi altında pek çok albüm çıkarmıştır. Popülaritesini ise Lenny Kravitz ile çıktığı turne sonucu kazanmıştır.
7
Moe Tucker
Tam ismi Maureen Ann Tucker olan baterist "The Velvet Underground" grubunun bir elemanı olarak ün yapmıştır.
8
Meytal Cohen
Amerika'nın Yetenek Sizsiniz'i olan yarışma için çektikleri bir videoyu Youtube'a yüklemeleriyle tanınmaya başlanmıştır. Ne yazık ki yarışma yetkilileri onların potansiyelini fark edememiş ve onları yarışmaya kabul etmemiştir.
9
Sheila E.
Meksika asıllı bir ailenin üyesi olarak Amerika, California'da dünyaya gelmiştir. Baterist en başarılı çalışmalarını Prince, George Duke ve Ringo Starr ile gerçekleştirmiştir. 
10